Zamknij

Ziobro: będzie ponowne wezwanie dla Tuska

Redakcja
04.07.2017 15:48
Ziobro: będzie ponowne wezwanie dla Tuska
fot. PAP

Będzie ponowne wezwanie dla Donalda Tuska w śledztwie ws. nieprawidłowości w sekcjach zwłok ofiar katastrofy smoleńskiej - powiedział prokurator generalny Zbigniew Ziobro. - Mam nadzieję, że tym razem uda się skutecznie tę czynność zorganizować - dodał.

- Prokuratura ponownie podejmie starania, aby ustalić termin dogodny dla pana przewodniczącego Donalda Tuska, tak by mógł stawić się i żeby postępowanie zyskało ważne informacje, których jest on posiadaczem - mówił we wtorek Ziobro. Dodał, że Tusk "ma ważne informacje, bo uczestniczył w rozmowach, decyzjach, a nawet z rozmowach z kierownictwem państwa rosyjskiego".

Zobacz także

Ziobro podkreślił, że Tuska wezwano na 5 lipca "niemal z dwumiesięcznym wyprzedzeniem". - Niestety, nie informował wcześniej, że się nie stawi. Szkoda, bo taka zasada zwykle obowiązuje. (...) Prokuratorzy mogą przecież w tym czasie zaplanować inne czynności, żeby nie tracić czasu - dodał Ziobro.

Zobacz także

Dodał, że prokuratorzy byli gotowi wcześniej wyznaczyć inny termin przesłuchania. - Dopiero w ostatniej chwili okazało się - w przeddzień, można powiedzieć - że go nie będzie - oświadczył prokurator generalny. W poniedziałek Prokuratura Krajowa podała, że w ostatni piątek Tusk zawiadomił poprzez swego pełnomocnika, że z powodu obowiązków przewodniczącego Rady Europejskiej nie stawi się na zaplanowane na środę przesłuchanie jako świadka. Prokuratura Krajowa wyznaczy nowy termin przesłuchania - zapowiedziała wtedy PK.

RadioZET.pl/pap/maal