Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Złodzieje zatrzymani na gorącym uczynku. Kradli olej z koparek

15.11.2017 08:52
xxx wiadomosci

Policjanci z pionu do walki z przestępczością przeciwko mieniu zatrzymali 4 osoby podejrzane o kradzież oleju napędowego z koparek. W trakcie przeszukania miejsc ich zamieszkania mundurowi dodatkowo ujawnili i zabezpieczyli liczne przedmioty pochodzące z przestępstw. Szacunkowa wartość wszystkich odzyskanych „fantów” to nawet 50 tysięcy złotych. Zatrzymani w wieku od 20 do 42 lat usłyszeli już zarzuty i decyzją sądu najbliższe 3 miesiące spędzą w areszcie.

Złodzieje zatrzymani na gorącym uczynku. Kradli olej z koparek fot. Policja

Na terenie powiatu białostockiego w ciągu ostatnich tygodni dochodziło do licznych kradzieży paliwa. Schemat działania przestępców każdorazowo był podobny. Złodzieje w nocy pokonywali zabezpieczenia wlewów paliwa z koparek i ciężarówek na budowach i przyległych parkingach, po czym „ściągali” olej napędowy do przygotowanych wcześniej kanistrów. Pracujący nad sprawą mundurowi z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu w minionym tygodniu przeprowadzili działania zmierzające do zatrzymania osób podejrzewanych o te kradzieże. Przy wsparciu funkcjonariuszy z Komisariatu Policji IV w Białymstoku, Komisariatu Policji w Wasilkowie, Wydziału Ruchu Drogowego oraz pionu narkotykowego Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku, w nocy z piątku na sobotę sprawdzali rejony okolicznych placów budowy. Już przed godziną 1.00 wasilkowscy policjanci na parkingu maszyn budowlanych w rejonie Supraśla zatrzymali jednego z podejrzewanych. W renault 35-latka czuć było silną woń oleju napędowego, a podczas przeszukania auta mundurowi ujawnili nożyce do cięcia metalu, puste pojemniki, pompę do paliwa oraz ręczny wózek widłowy.

Zagłosuj

Czy polska policja jest skuteczna?

Do kolejnego zatrzymania doszło tego samego dnia około godziny 5.00 w Olmontach, gdzie policjanci po krótkim pościgu zatrzymali podejrzewanych 20 i 29-latka, którzy najprawdopodobniej dokonali kradzieży paliwa z dwóch koparek na terenie gminy Juchnowiec Kościelny. Dodatkowo policjanci „z mienia” ustalili kolejnego mężczyznę, podejrzewanego o włamania do maszyn budowlanych. Okazał się nim 42-letni mieszkaniec gminy Wasilków.

W trakcie przeszukania miejsc zamieszkania mężczyzn, mundurowi ujawnili i zabezpieczyli liczne przedmioty pochodzące z przestępstw, w tym spawarkę z butlą co2 oraz motocykl kawasaki. Szacunkowa wartość wszystkich odzyskanych „fantów” to nawet 50 tysięcy złotych. Zatrzymani usłyszeli już zarzuty kradzieży i usiłowania kradzieży z włamaniem. Decyzją sądu najbliższe 3 miesiące spędzą w areszcie.

RadioZET.pl/policja/maal

Oceń
Tagi