Zamknij

Złota rada Przemysława Czarnka? Szef MEiN ma sposób na walkę z drożyzną

14.07.2022 10:07

Przemysław Czarnek powiedział "Super Expressowi", jak spędzi tegoroczne wakacje. Przy okazji zdradził, jaki ma sposób na wszechobecną drożyznę. - Można jeść mniej i trochę taniej - stwierdził szef MEiN.

Przemysław Czarnek
fot. Pawel Wodzynski/East News

Coraz więcej Polaków rezygnuje z urlopu w związku z coraz wyższymi kosztami życia. W sondażu Instytutu Badań Pollster dla "Super Expressu" zapytano Polaków, czy wzrost cen zmusił ich do rezygnacji z wakacyjnego wyjazdu w tym roku. Aż 59 proc. badanych odpowiedziało, że tak. 

Jak przypomina tabloid, Andrzej Duda radził Polakom, aby "zacisnęli zęby" i byli "optymistami". Dziennik zauważa jednak, że sam prezydent nie zrezygnował z urlopu w Jastarni.

Czarnek ma sposób na walkę z drożyzną

Rosnące ceny nie przeszkodzą w wypoczynku także ministrowi edukacji Przemysławowi Czarnkowi. Szef MEiN zdradził, gdzie wybiera się w tym roku na wakacje. – Jadę w podróż prywatną do znajomych w Polsce i za granicą. W sumie 10 dni podróży. Będę osobiście kierował samochodem. Będzie też dużo przystanków. Mam mnóstwo zaproszeń od znajomych - i w Polsce, i we Włoszech, i w Austrii – zapowiedział.

"SE" zastanawiał się, czy polityk, który w takim razie wyda ponad 2000 zł na samo paliwo, nie odczuje drożyzny. Czarnek wyjawił tabloidowi, jak zamierza oszczędzić.

- Dlatego (przez wysokie ceny – red.) jadę do znajomych, nie jadę na wypoczynki w hotelach – tłumaczył.

Jak dodał, nie będzie jednak unikać stołowania się na mieście. Zdradził także swój sposób na walkę z wysokimi cenami. – Czasami coś będziemy pichcić, znajomi zaproszą na obiady, ale bez przesady, drożyzna nie oznacza, że nie można jeść. Można jeść trochę mniej i trochę taniej – podsumował minister.

"Super Express" przypomniał, że w ubiegłym roku Przemysław Czarnek zarobił ok. 220 tys. zł.

Przemysław Czarnek odniósł się już do publikacji "SE". 

RadioZET.pl/"Super Express"