Zamknij

Mężczyzna miał gwałcić 18-miesięcznego chłopca. Matka nie reagowała

05.06.2019 12:39
Mężczyzna miał gwałcić 18-miesięcznego chłopca. Matka nie reagowała
fot. Shutterstock

32-letni mężczyzna jest oskarżony o gwałt na 18-miesięcznym chłopcu. Na ławie oskarżonych w tej sprawie zasiądzie również matka dziecka, której zarzucono, że naraziła chłopca na utratę życia i zdrowia – poinformowała Prokuratura Rejonowa w Złotoryi. 

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Do dramatycznych wydarzeń opisanych w akcie oskarżenia doszło w czerwcu ubiegłego roku w Chojnowie w województwie dolnośląskim. 

Prokuratura Rejonowa w Złotoryi oskarżyła 32-letniego mężczyznę o gwałt na 18-miesięcznym chłopcu. 

Zarzucono mu, że doprowadził przemocą małoletniego do poddania się innej czynności seksualnej, która wyczerpuje znamiona gwałtu.

Rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Legnicy prok. Lida Tkaczyszyn

Oskarżony mieszkał z matką dziecka. Również ona zasiądzie w tej sprawie na ławie oskarżenia. Prokurator zarzucił jej, że naraziła chłopca na utratę życia i zdrowia. „Matka, mając podejrzenia, że jej dziecko może być wykorzystywane seksualnie, pozostawiała je pod opieką oskarżonego mężczyzny” – powiedziała prokurator.

Zobacz także

O tym, że chłopiec może być wykorzystywany seksualnie, policję poinformowali lekarze po tym, jak dziecko trafiło do szpitala.

32-latek od momentu zatrzymania jest tymczasowo aresztowany. Grozi mu do 15 lat więzienia. Matce dziecka zaś do 5 lat. Akt oskarżenia trafił do Sądu Okręgowego w Legnicy.

RadioZET.pl/PAP