Zamknij

Zmarł dyrektor z CBA, który miał odpowiadać za Pegasusa. "Granie śmiercią człowieka"

22.01.2022 15:42
Stanisław Żaryn
fot. Mateusz Jagielski/East News

TVN24 poinformował o śmierci dyrektora z CBA, który miał być odpowiedzialny za zakup Pegasusa. "Nie do pomyślenia jest granie śmiercią człowieka i wikłanie jej w bieżącą kampanię polityczną" – napisał na Twitterze rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn. 

Stanisław Żaryn odpowiedział na wpis adwokata Romana Giertycha, który komentując post informujący o śmierci dyrektora z CBA wpisał na Twitterze: "Czyli jednego świadka mniej. Co za przypadek!". 

"Pan mecenas, czuły na punkcie swojego dobrego imienia, nie ma hamulców, by w zw. ze śmiercią drugiej osoby szerzyć insynuacje na potrzeby polityczne" – odpowiedział  rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych.

W osobnym wpisie ocenił, że "obrzydliwe jest granie śmiercią człowieka i wikłanie jej w bieżącą kampanię polityczną". "Śmierć b. Dyrektora z CBA to dla opozycji pretekst do insynuacji i dalszych ataków na rząd. Nie do pomyślenia..." – dodał.

Śmierć dyrektor z CBA, który miał wprowadzać i nadzorować Pegasusa

Portal TVN24 informację o śmierci byłego dyrektora biura techniki operacyjnej CBA podał w sobotę. Dyrektor zmarł w poniedziałek. – Chodzi o kwestie zdrowotne. Nie mamy pełnych informacji, bo rodzina nie chce się komunikować z aktualnym kierownictwem CBA – powiedział portalowi jeden z funkcjonariuszy CBA, prosząc o zachowanie anonimowości.

Jak podał portal, zmarły mężczyzna jesienią 2017 roku, gdy miał zostać kupiony system Pegasus, kierował biurem techniki operacyjnej CBA. "Odpowiadał za testy systemu, za jego uruchomienie i następnie przez trzy lata nadzorował to, w jaki sposób był on wykorzystywany w codziennej służbie" – cytuje jednego z rozmówców tvn24.pl. 

RadioZET.pl/PAP

C