Zamknij

Reklamowali się zmarłymi funkcjonariuszami. Oburzenie wdowy

Redakcja
04.07.2018 11:02
Zmarli funkcjonariusze SOP na ulotce. Wpis Racewicz na Instagramie
fot. JACEK DOMINSKI/REPORTER/East News

Na ulotce, która zachęcała do wstąpienia w szeregi Służby Ochrony Państwa, znalazło się zdjęcie pokazujące zmarłych funkcjonariuszy. Sprawę ujawniła dziennikarka Joanna Racewicz, wdowa po oficerze elitarnej jednostki. Za niefortunną reklamę przeprosiło kierownictwo SOP.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Zobacz także

Jak opisywała na Instagramie Racewicz, fotografia z 2009 roku z Afganistanu na ulotce przedstawia kpt. Pawła Janeczka – oficera zlikwidowanego Biura Ochrony Rządu (był mężem dziennikarki) oraz Aleksandra Szczygłę, byłego szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego.

Obydwaj zginęli w katastrofie smoleńskiej w 2010 roku. „Zachęcać do wstąpienia do służby używając (bezprawnie) wizerunków ludzi, którzy na służbie zginęli?” – zapytała na Instagramie Racewicz.

Zobacz także

Dziennikarka wprost zwróciła się do Tomasza Miłkowskiego, komendanta SOP. „Nie zechciał Pan odpisać na list, więc pytam w tak zwanej «przestrzeni publicznej»: To niewiedza? Niefrasobliwość? Ignorancja? Czy niechlujstwo?” – dodała Racewicz.

Racewicz o ulotce SOP-u

SOP przeprasza

Za niefortunną reklamę swojej formacji SOP przeprosiła na Twitterze. „Służba Ochrony Państwa przeprasza za urażenie uczuć Rodzin i Bliskich osób, których wizerunek został wykorzystany na ulotkach promujących formację. Decyzją Komendanta SOP ulotka została natychmiast wycofana i nie będzie nigdzie rozpowszechniana” – napisano.

Zobacz także

Do deklaracji SOP dołączył się minister spraw wewnętrznych i administracji Joachim Brudziński. „Jako minister nadzorujący SOP również przyłączam się do tych przeprosin” – napisał na Twitterze.

RadioZET.pl/PAP/PTD