Zamknij

Zmiana czasu na letni. Jak pojadą pociągi PKP?

Redakcja
24.03.2018 17:44
PKP zmiana czasu
fot. Shutterstock

W nocy z 24 na 25 marca nastąpi zmiana czasu z zimowego na letni. W noc przejściową będzie kursować 18 pociągów PKP Intercity. Składy dotrą do stacji docelowych zgodnie z rozkładem - poinformował przewoźnik w czwartkowym komunikacie.

Rozlicz PIT i pomóż dzieciom z Fundacji Radia ZET. Ściągnij darmowy program

Zagłosuj

Likwidacja czasu zimowego. Popierasz?

Liczba głosów:

W weekend zmiany czasu trzeba będzie przesunąć wskazówki zegarów o godzinę do przodu z 2:00 na 3:00.

''Jak co roku w ostatnią niedzielę marca następuje wprowadzenie czasu letniego. W noc przejściową 18 składów PKP Intercity będzie w trasie. Zmiana czasu z zimowego na letni nie wpłynie na ich czas przejazdu. Pociągi dojadą do stacji docelowych zgodnie z rozkładem, pomimo teoretycznego, godzinnego opóźnienia" - napisano w komunikacie.

Dodano, że "przykładem jest skład IC Pogoria rel. Katowice – Gdynia Główna, który w noc przejściową wyjedzie ze stacji Łódź Chojny o godz. 1:58 czasu zimowego, a przyjedzie na stację Pabianice o godz. 3:14 czasu letniego". "Drużyny konduktorskie obsługujące pociągi nocne, które będą kursować w najbliższą sobotę, będą informować pasażerów o zmianie".

Należy zlikwidować podział na czas letni i zimowy? Wypowiedz się na MAM ZDANIE

W Polsce zmiany czasu są regulowane rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów z 3 listopada 2016 r. w sprawie wprowadzenia i odwołania czasu letniego środkowoeuropejskiego w latach 2017–2021. Czas letni będzie obowiązywać do ostatniej niedzieli października tego roku.

Zobacz także

Dokładne godziny kursowania pociągów w noc przejściową są dostępne na stronie internetowej przewoźnika.

RadioZET.pl/PAP/DG 

C