Zamknij

Weekendowe utrudnienia na kolei. Pociągi będą miały godzinny postój

26.10.2021 18:37
Pociąg na stacji - zdjęcie ilustracyjne
fot. Shutterstock/Wojciech Wrzesień

Podróżni, którzy w nocy z soboty na niedzielę wybiorą kolej muszą liczyć się z postojem. Pociągi PKP Intercity zatrzymają się o godz. 3:00 z powodu zmiany czasu na zimowy. Postój potrwa 60 minut i dotyczy 15 składów.

Zmiana czasu na zimowy nastąpi już w najbliższy weekend w nocy z 30 na 31 października. W związku z tym 15 pociągów PKP Intercity zatrzyma się na godzinny postój na najbliższej stacji, aby dotrzeć do celu zgodnie z obowiązującym rozkładem jazdy - poinformował we wtorek kolejowy przewoźnik.

PKP Intercity przypomina, że w nocy z soboty na niedzielę wskazówki zegara przestawimy z godziny 3:00 na 2:00. „Pociągi PKP Intercity, podobnie jak w innych krajach Europy, będą mieć godzinny postój na najbliższej stacji, tak aby dotrzeć do celu zgodnie z aktualnym rozkładem jazdy” - czytamy w komunikacie.

Zmiana czasu na zimowy. Postój 15 pociągów PKP Intercity

Przykładowo skład TLK Karpaty relacji Zakopane - Gdynia Główna będzie miał postój na stacji Piotrków Trybunalski od 02:42 czasu letniego, po czym wyjedzie w dalszą trasę o godzinie 02:52 czasu zimowego. Jak informuje PKP Intercity, zmiana czasu letniego na czas zimowy odbywa się w ostatni weekend października w blisko 70 krajach na świecie.

Informacje na temat dokładnych godzin kursowania pociągów w nocy z 30 na 31 października tego roku można uzyskać m.in. poprzez infolinię pod numerem 703 200 200 oraz u drużyn konduktorskich, które będą obsługiwać pociągi kursujące w noc przejściową.

RadioZET.pl/PAP - Łukasz Pawłowski/oprac. AK

C