Zamknij

Pogoda: gwałtowne ochłodzenie po słonecznym weekendzie

Redakcja
06.03.2017 07:13
Pogoda: gwałtowne ochłodzenie po słonecznym weekendzie
fot. Flickr

Weekend rozpieszczał nas słońcem i wiosenną temperaturą. Ci, którzy schowali głęboko w szafie zimową garderobę, niestety powinni ponownie się z nią przywitać. Czeka nas ochłodzenie oraz duże opady deszczu. Miejscami wystąpi nawet śnieg. 

Pierwszy weekend marca zwiastował wiosnę i pozwolił na odkurzenie letniej garderoby. W poniedziałek należy jednak zapomnieć o okularach przeciwsłonecznych i zaopatrzyć się w czapkę i parasol. 

Zagłosuj

Tęsknisz za wiosną?

Liczba głosów:

W centralnej Polsce temperatura spadnie do 8-10 stopni. Na Suwalszczyźnie - do 6 stopni. W południowo-zachodniej części kraju popada przelotnie i będzie najwięcej przejaśnień. We Wrocławiu w najcieplejszym momencie dnia termometry wskażą 12 stopni. 

W kolejnych dniach temperatura będzie sukcesywnie spadać. W stolicy wyniesie 5 stopni. Na północy Polski termometry odnotują około 3 stopni (w najchłodniejszym momencie temperatura spadnie do zera). Nieco cieplej będzie w województwie lubelskim i na Śląsku - do 7 stopni. 

W nocy z niedzieli na poniedziałek wystąpiły intensywne opady. Cały poniedziałek będzie pochmurny i deszczowy. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia dla województw świętokrzyskiego, małopolskiego i śląskiego. Ostrzeżenie drugiego stopnia obowiązuje w woj. lubuskim. Tam, na Warcie i Noteci, poziom wody wzrośnie powyżej stanu ostrzegawczego.

Wypełnij PIT-a za darmo i pomóż Fundacji Radia ZET

Jednak wszędzie - w wyniku silniejszych porywów wiatru - temperatura odczuwalna będzie niższa niż ta faktyczna. Stąd można mówić o symbolicznym "powrocie zimy". 

RadioZET.pl/KM