Zamknij

Zmiana pogody. Porywisty wiatr, a miejscami burze z gradem

Redakcja
24.08.2018 07:01
Zmiana pogody. Porywisty wiatr, a miejscami burze z gradem

Od piątku czeka nas zmiana pogody. Synoptycy prognozują burze z gradem, porywisty wiatr (w porywach do 80-100 km na godzinę) i opady deszczu. Miejscami wyładowania mogą być gwałtowne. Na termometrach od 24°C na Pomorzu Zachodnim, przez 29°C w centralnej Polsce, do 32°C w Małopolsce.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

W piątek na Podkarpaciu zachmurzenie umiarkowane i na ogół bez opadów. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, miejscami przelotne opady deszczu oraz burze. Lokalnie opady gradu. Opady deszczu w czasie burz o natężeniu umiarkowanym i silnym, prognozowana suma opadów od 20 mm do 30 mm, a w Kotlinie Kłodzkiej i na Opolszczyźnie lokalnie do 40 mm.

Zobacz także

Wiatr słaby i umiarkowany, na wschodzie południowy na pozostałym obszarze południowo-zachodni i zachodni. W czasie burz wiatr w porywach do 90 km/h.

Prognoza pogody

W piątek w Warszawie zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu, możliwe także burze z gradem. Prognozowana suma opadów podczas burz do 30 mm. Temperatura maksymalna 31°C. Wiatr przeważnie umiarkowany, z kierunków południowych. W czasie burz możliwe porywy wiatru do 90 km/h.

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu, w pierwszej połowie nocy możliwe burze. Prognozowana suma opadów podczas burz do 20 mm. Temperatura minimalna 18°C. Wiatr słaby, zachodni. W czasie burz możliwe porywy wiatru do 75 km/h.

RadioZet.pl/PAP/IMGW/bm