Wchodzi w życie korekta rozkładu PKP. Zmiany już od 11 marca

Redakcja
01.03.2018 19:09
Wchodzi w życie korekta rozkładu PKP. Zmiany już od 11 marca
fot. Archiwum RadioZET.pl

Od niedzieli 11 marca wchodzi w życie korekta rozkładu jazdy pociągów – poinformowało w czwartek PKP. Nowy rozkład ma zoptymalizować kursowanie składów i usprawnić modernizacje i remonty.

Jak podaje w komunikacie PKP Polskie Linie Kolejowe, korekta rozkładu jazdy będzie obowiązywać od 11 marca do 9 czerwca 2018 r. – PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. wraz z przewoźnikami przygotowali dla podróżnych ofertę połączeń kolejowych, która uwzględnia realizowane na sieci kolejowej inwestycje – czytamy w komunikacie.

Korekta rozkładu od 11 marca

Według zarządu PKP, efektem inwestycji będzie poprawa połączeń między regionami kraju i wygodniejszy dostęp do kolei. Informacje o zmianach przekazywane są na spotkaniach, dostępne na stacjach i przystankach oraz na stronie portalpasazera.pl.

Niektórzy skorzystają na zmianach w rozkładzie

Na zmianach skorzystają m.in. mieszkańcy Pabianic, bowiem nocny pociąg IC Pogoria relacji Gdynia Gł. – Katowice – Gdynia Gł. od 11 marca ponownie będzie zatrzymywał się w ich mieście.

Skorzystają również mieszkańcy Opoczna Płd., gdyż zgodnie z korektą rozkładu, skład IC Wawel, kursujący na trasie Kraków Gł. – Szczecin Gł. – Kraków Płaszów, będzie teraz dodatkowo miał tam postój.

Szczegółowy rozkład pociągów można sprawdzić na stronie portalpasazera.pl.

RadioZET.pl/PAP/portalpasazera.pl/strz