Zamknij

TVP Info: Była minister sportu rzecznikiem PO? Schetyna rozważa zmianę

Redakcja
07.10.2018 20:21
TVP Info: Była minister sportu rzecznikiem PO? Schetyna rozważa zmianę
fot. STANISLAW KOWALCZUK/East News

Joanna Mucha może zastąpić Jana Grabca na stanowisku rzecznika Platformy Obywatelskiej - dowiedział się nieoficjalnie portal TVP.Info. Zdymisjonowania obecnego rzecznika PO domagali się politycy Prawa i Sprawiedliwości. Polityk podczas konwencji prezydenta Legionowa Romana Smogorzewskiego, nie zareagował na upokarzanie kobiet. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Film ze spotkania wyborczego Smogorzewskiego, nakręcony przez lokalną telewizję legionowską LTV, zamieścił w piątek na Twitterze wicemarszałek Sejmu Stanisław Tyszka (Kukiz'15). Widać na nim jak prezydent Legionowa przedstawia kandydatów do rady miasta. O jednym z nich mówi: "Powiem szczerze, że nie byłem zadowolony, jak się urodził. Dzieci są takie brzydkie i zobaczcie, jaki ładny wyrósł, dorodny".

Z kolei do jednej z kandydatek zwraca się: "Jest z tobą kłopot, bo jesteś trochę za ładna (...) masz wiele innych walorów i kompetencji, ale jak zacznę za bardzo, to wiesz... moja żona w ogóle nie jest zazdrosna, typowa kobieta". Pod adresem kolejnych dwóch kandydatek pada stwierdzenie: "tutaj mamy dwie najbardziej chyba aktywne, powiedziałbym wręcz, że napalone". "No i pani od seksu" - dodaje Smogorzewski.

Na nagraniu widać jak obecny na konwencji rzecznik PO Jan Grabiec wręcza Smogorzewskiemu szablę ze słowami: "Prowadź nas do boju".

Zmiana rzecznika w PO

Rzeczniczka PiS Beata Mazurek domagała się w sobotę dymisji rzecznika PO Jana Grabca. Jej zdaniem przyzwalał on na "kontynuowanie żenującego spektaklu" na konwencji kandydata na prezydenta Legionowa Romana Smogorzewskiego. Usunięcie seksisty z PO to za mało - napisała na Twitterze.

Zobacz także

Według portalu TVP.Info, Grzegorz Schetyna poważnie zastanawia się nad zamianą Jana Grabca na posłankę Joannę Muchę. Do roszady na stanowisku rzecznika partii miałoby nastąpić już w najbliższym tygodniu.

Jan Grabiec 16 lutego 2016 został wybrany przez zarząd krajowy na rzecznika Platformy Obywatelskiej. Joanna Mucha od 2011 do 2013 roku była ministrem sportu i turystyki w rządzie PO-PSL. 

RadioZET.pl/TVP INFO/PAP/DG