Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

TVP Info: Była minister sportu rzecznikiem PO? Schetyna rozważa zmianę

07.10.2018 20:21
xxx wiadomosci

Joanna Mucha może zastąpić Jana Grabca na stanowisku rzecznika Platformy Obywatelskiej - dowiedział się nieoficjalnie portal TVP.Info. Zdymisjonowania obecnego rzecznika PO domagali się politycy Prawa i Sprawiedliwości. Polityk podczas konwencji prezydenta Legionowa Romana Smogorzewskiego, nie zareagował na upokarzanie kobiet. 

TVP Info: Była minister sportu rzecznikiem PO? Schetyna rozważa zmianę fot. STANISLAW KOWALCZUK/East News

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Film ze spotkania wyborczego Smogorzewskiego, nakręcony przez lokalną telewizję legionowską LTV, zamieścił w piątek na Twitterze wicemarszałek Sejmu Stanisław Tyszka (Kukiz'15). Widać na nim jak prezydent Legionowa przedstawia kandydatów do rady miasta. O jednym z nich mówi: "Powiem szczerze, że nie byłem zadowolony, jak się urodził. Dzieci są takie brzydkie i zobaczcie, jaki ładny wyrósł, dorodny".

Z kolei do jednej z kandydatek zwraca się: "Jest z tobą kłopot, bo jesteś trochę za ładna (...) masz wiele innych walorów i kompetencji, ale jak zacznę za bardzo, to wiesz... moja żona w ogóle nie jest zazdrosna, typowa kobieta". Pod adresem kolejnych dwóch kandydatek pada stwierdzenie: "tutaj mamy dwie najbardziej chyba aktywne, powiedziałbym wręcz, że napalone". "No i pani od seksu" - dodaje Smogorzewski.

Na nagraniu widać jak obecny na konwencji rzecznik PO Jan Grabiec wręcza Smogorzewskiemu szablę ze słowami: "Prowadź nas do boju".

Zmiana rzecznika w PO

Rzeczniczka PiS Beata Mazurek domagała się w sobotę dymisji rzecznika PO Jana Grabca. Jej zdaniem przyzwalał on na "kontynuowanie żenującego spektaklu" na konwencji kandydata na prezydenta Legionowa Romana Smogorzewskiego. Usunięcie seksisty z PO to za mało - napisała na Twitterze.

Według portalu TVP.Info, Grzegorz Schetyna poważnie zastanawia się nad zamianą Jana Grabca na posłankę Joannę Muchę. Do roszady na stanowisku rzecznika partii miałoby nastąpić już w najbliższym tygodniu.

Jan Grabiec 16 lutego 2016 został wybrany przez zarząd krajowy na rzecznika Platformy Obywatelskiej. Joanna Mucha od 2011 do 2013 roku była ministrem sportu i turystyki w rządzie PO-PSL. 

RadioZET.pl/TVP INFO/PAP/DG 

Oceń