Zamknij

Zmiany w 500 plus. PiS szykuje ułatwienia dla samotnych rodziców

Redakcja
13.02.2019 18:01
500 plus
fot. Andrzej Hulimka/REPORTER

Zmiany w programie 500 plus. Rząd PiS zamierza ułatwić samotnym rodzicom uzyskanie pieniędzy ze świadczenia. O sprawie informuje środowy ''Fakt''. 

Chcesz czytać częściej takie artykułu? Dołącz do grupy dla rodziców na Facebooku

Obecnie przyznanie świadczenia z programu „Rodzina 500 plus” osobom samotnie wychowującym jedno lub kilkoro dzieci jest uzależnione od tego, czy mają na nie ustalone alimenty.

Zmiany w 500 plus. Samotni rodzice skorzystają 

W październiku 2018 roku Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie orzekł, że tak interpretacja przepisów jest błędna. Według WSA, 500 plus na kolejne dzieci powinno być wypłacone bezwarunkowo.. Sprawę opisywaliśmy szczegółowo na radiozet.pl. Jak informuje ''Fakt'', resort Elżbiety Rafalskiej pracuje nad zmianami w przepisach. 

– Planujemy ograniczenie wymogu ustalenia alimentów przez osobę samotnie wychowującą dziecko do wniosków o 500 plus na pierwsze dziecko - powiedziała "Faktowi" minister Elżbieta Rafalska.

Zobacz także

Zapowiadane zmiany w 500 plus mają wejść w życie w tym roku. Przypomnijmy, że Elżbieta Rafalska zapowiedziała w styczniu zmiany dochodowe przy wypłacie świadczenia 500 plus na pierwsze dziecko. Wyniesie ono co najmniej 100 złotych więcej. Dowiesz się więcej na biznes.radiozet.pl

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ: Samotny ojciec od dwóch lat nie otrzymuje 500 plus. Urzędnicy zwlekają z rozpatrzeniem wniosku

RadioZET.pl/Fakt/DG