Zamknij

Nieoficjalnie. Zmiany w Polsacie. Edward Miszczak zostanie dyrektorem programowym

09.11.2022 10:29

Edward Miszczak w styczniu 2023 roku zostanie dyrektorem programowym w Polsacie - dowiedział się nieoficjalnie portal Wirtualne Media. Piastująca do tej pory to stanowisko Nina Terentiew ma pozostać w zarządzie telewizji.

Edward Miszczak
fot. Jan Bielecki/East News

Edward Miszczak na początku stycznia 2023 roku zostanie dyrektorem programowym Polsatu - informuje w środę nieoficjalnie portal Wirtualne Media. Zastąpi na tym stanowisku Ninę Terentiew, która funkcję tę pełniła od 2007 roku.

Wirtualne Media nieoficjalnie: Miszczak dyrektorem programowym Polsatu

Grupa Polsat oficjalnie nie potwierdziła informacji o zatrudnieniu Edwarda Miszczaka, ale jej nie zdementowała. - Nic nie zmieniło się, jeśli chodzi o moją odpowiedź - uciął w rozmowie z Wirtualnymi Mediami Tomasz Matwiejczuk, dyrektor ds. komunikacji korporacyjnej i rzecznik prasowy Grupy Polsat. Kilka tygodni temu oświadczył: „nie informowaliśmy o tym, że Edward Miszczak dołączy do Telewizji Polsat”.

Były członek zarządu i dyrektor programowy TVN ze stacją pożegnał się w czerwcu po 25 latach pracy. Przez pół roku objęty jest okresowym zakazem konkurencji. Oznacza to, że pracę w Polsacie może rozpocząć dopiero na przełomie obecnego i nowego roku.

Z nieoficjalnych doniesień Wirtualnych Mediów wynika, że Nina Terentiew, którą zastąpi Miszczak, nie planuje przejścia na emeryturę. Ma nadal zasiadać w zarządzie Telewizji Polsat i to jej podlegać ma były dyrektor programowy TVN.

Spekulacje o tym, że Miszczak dołączy do Grupy Polsat trwały od dawna. "Z tego powodu nadawca wstrzymuje większość decyzji programowych na głównej antenie dotyczących wiosennej ramówki 2023 roku. Nadawca chwilowo również wstrzymał rozmowy z producentami, zwłaszcza odnośnie do nowych programów. Polsat czeka na byłego dyrektora programowego, który ma mieć wpływ na układ wiosennej ramówki" - czytamy.

RadioZET.pl/Wirtualne Media