Zamknij

Rząd wprowadzi zmiany w szczepieniach. "Może jeszcze dziś"

PAP
28.07.2021 12:34
Piotr Muller, Mateusz Morawiecki
fot. WOJCIECH STROZYK/REPORTER

Zmiany w szczepieniach? Rząd ogłosi nowe decyzje. - Chcemy zaprezentować nowe rozwiązania dotyczące szczepień, być może jeszcze dziś - zapowiedział w środę w radiowej Trójce rzecznik rządu Piotr Müller.

Rzecznik rządu Piotr Müller był w radiowej Trójce pytany o nowe propozycje rządu, dotyczące promocji szczepień. - Pewnego rodzaju rozwiązania nowe chcemy zaprezentować, być może one jeszcze dziś zostaną pokazane - powiedział. Dopytywany, czy będzie to rozwiązanie zachęcające do szczepień i zmuszające do nich odpowiedział, że chodzi o "nowe rozwiązania, które zachęcają do szczepień".

Zmiany w szczepieniach. Rząd chce ogłosić nowe rozwiązania

- Chcemy podsumować szereg działań, które zostały do tej pory podjęte, bo mam wrażenie, że część opinii publicznej nie wie o kilkudziesięciu dużych programach, które powodują, że w każdym miejscu zbieramy dodatkowe kilkadziesiąt czy kilkaset osób w różnych miejscach Polski - mówił Müller.

Zwracał uwagę, że ostatnio tempo spadku liczby szczepień zmalało. - Liczba osób zaszczepionych wcale nie jest taka mała, jakby się wydawało, ale nie chcemy w żaden sposób odtrąbiać sukcesu - powiedział. Rzecznik rządu przypomniał, że "nie ma chyba żadnego kraju Unii Europejskiej, który by wprowadził obowiązkowe szczepienia o charakterze powszechnym".

W kilku krajach jest natomiast obowiązkowe szczepienie dla personelu medycznego. - Na podstawie rekomendacji rady medycznej rozważamy takie rozwiązanie w zakresie służby zdrowia, natomiast co do innych grup zawodowych żądnych decyzji jeszcze nie ma - podkreślił rzecznik.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/PAP/Piotr Śmiłowicz