Zamknij

Dentysta zmusił pacjentkę do seksu, "zbliżał krocze do twarzy". "Działał podstępem"

13.05.2022 14:13

Ruszył proces 52-letniego stomatologa Grzegorza T. Lekarz oskarżony jest o zgwałcenie jednej z pacjentek, do czego miało dojść w sierpniu ubiegłego roku. Według ustaleń śledczych dentysta miał doprowadzić ją do obcowania płciowego poprzez seks oralny. 

gabinet dentystyczny
fot. Mark Hunt/Design Pics/East News (zdjęcie ilustracyjne)

Ze względu na dobro pokrzywdzonych jawność procesu została wyłączona. Mężczyzna oskarżony jest także o doprowadzenie dwóch innych pacjentek do "poddania się innej czynności seksualnej". Z aktu oskarżenia wynika, że lekarz "ocierał się kroczem" o pokrzywdzone oraz "zbliżał krocze do ich twarzy".

Lublin. Grzegorz T. gwałcił pacjentki. Ruszył proces

Według śledczych lekarz działał w celu pobudzenia i zaspokojenia popędu seksualnego, podstępem, wykorzystując zaskoczenie pacjentek sytuacją związaną z wykonywaniem czynności leczenia stomatologicznego.

Jak podawały wcześniej lokalne media, Grzegorz T. w trakcie zabiegu dentystycznego zaczął zachowywać się dziwnie. - W pewnym momencie opuścił fotel pacjentki i przemocą dokonał ingerencji w jej sferę intymną – wyjaśniał wówczas kom. Kamil Gołębiowski, cytowany przez "Dziennik Wschodni". Pacjentce udało się wyrwać i uciec. Zawiadomiła policję, a stomatolog został zatrzymany. 

Mężczyzna podczas śledztwa nie przyznał się do zarzucanych mu czynów. Po zatrzymaniu w sierpniu ubiegłego roku był tymczasowo aresztowany. Zwolniony został w lutym za poręczeniem majątkowym. Znajduje się pod dozorem policji.

Za zarzucane czyny grozi mu do 12 lat więzienia. 

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/PAP - Gabriela Bogaczyk/"Dziennik Wschodni"