"Niepokojąca osobowość". Znajoma ze studiów o Jakubie A.

24.06.2019 19:32
"Niepokojąca osobowość". Znajoma ze studiów o Jakubie A.
fot. Dolnośląska Policja

Spokojny, ułożony, lubiący zwierzęta – tak bliscy i znajomi wspominają Jakuba A. Mężczyzna niepokoił swoją postawą swoją znajomą ze studiów. W rozmowie z „Gazetą Wyborczą” wspomniała jak mocno przeżywał nieszczęśliwą miłość do matki Kristiny.

Jakub A. regularnie korespondował z mamą dziewczynki. Rodzice podejrzanego, który przyznał się do zabójstwa nie mieli pojęcia, że ich syn przeżywa nieszczęśliwą miłość.

On nigdy tej relacji nie nazwał. Zaprzeczał, że coś do niej czuje. Tym uspokajał naszą czujność. Poza tym jest pewne powiązanie, też bliższe niż zwykle, więc nie było moralnego prawa, by do tego doszło. Wydawało nam się, że sytuacja jest już uspokojona

matka Jakuba A. w programie TVN „Uwaga”

Jakub A. kończył właśnie pierwszy rok studiów Dolnośląskiej Szkole Wyższej. Wcześniej rzucił tamtejszą szkołę oficerską, próbował dostać się na AWF. Znajomi z roku są zgodni – wszyscy nie spodziewaliby się tego, co zrobił.

Zobacz także

Jedna z koleżanek z roku Jakuba zapamiętała jego starania o matkę Kristiny. Zaniepokoiła ją reakcja chłopaka.

Był dziwny. Taka niepokojąca osobowość. Gdy pisał do matki Kristiny, a ona przez chwilę nie odpisywała, to atakował. Czemu milczy, dlaczego nie odpisuje. Całe litanie do niej tworzył 

koleżanka Jakuba A, w rozmowie z „Gazetą Wyborczą”

Nawet w dzień aresztowania rodzice widzieli syna spokojnego, nierzucającego się.

- Był zawsze grzecznym, ułożonym chłopcem. Może był przez nas, rodziców, rozpieszczony – dodała matka w „Uwadze”.

RadioZET.pl/Gazeta Wyborcza