Zamknij

Znaleziono zwłoki dwóch mężczyzn. Rośnie tragiczny bilans utonięć

28.06.2022 18:55

We wtorek służby otrzymały zgłoszenia o zwłokach zauważonych nad rzeką Świder w Otwocku i kąpieliskiem Parku Mazowsze w Pruszkowie. Policjanci ustalają okoliczności utonięć. 

zwłoki
fot. ilustracyjne. Stanislaw Bielski/REPORTER

Około godziny 14 otrzymaliśmy zgłoszenie, że w wodzie w Parku Mazowsze zauważono zwłoki. Na tę chwile mogę potwierdzić tylko, że jest to ciało mężczyzny – powiedziała kom. Karolina Kańka, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie.

Fala utonięć w wakacje. Znaleziono zwłoki dwóch mężczyzn

Tydzień temu policja otrzymała zgłoszenie o zaginięciu 31-letniego obcokrajowca. Ostatnim miejscem, w którym go widziano, było właśnie kąpielisko na terenie Parku Mazowsze. Jednak prowadzone wówczas poszukiwania nie przyniosły rezultatu.

Wciąż niezidentyfikowane są także zwłoki, które wyłowiono we wtorkowe popołudnie ze Świdra w Otwocku na wysokości ulicy Warsztatowej, niedaleko ujścia do Wisły. – Na miejscu pracują funkcjonariusze, w tej chwili nie mamy danych o wieku i płci tej osoby – powiedziała rzecznik prasowa Komendy Powiatowej Policji w Otwocku Paulina Harabin.

Policja apeluje o zachowanie rozwagi wypoczywając nad wodą. Funkcjonariusze przypominają, aby w czasie wakacyjnego wypoczynku korzystać z kąpielisk strzeżonych, gdzie nad bezpieczeństwem czuwa ratownik.

"Nie przeceniajmy swoich możliwości. Brawura i chęć popisania się przed innymi może zakończyć się tragedią" – przypominają policjanci i dodają, żeby nie wchodzić do wody po spożyciu nawet najmniejszej ilości alkoholu. Jak przekazało Rządowe Centrum Bezpieczeństwa od 1 kwietnia policja odnotowała już 132 utonięcia.

RadioZET.pl/PAP