Zamknij

Znaleźli przy nim narkotyki. Próbował przekupić policjantów dając 10 tys. euro

Redakcja
04.04.2018 17:11
Amfetamina
fot. Archiwum RadioZET.pl

10 tys. euro łapówki zaproponował konińskim policjantom mieszkaniec Łodzi. 35-latek odpowie teraz za wszystko przed sądem. Grozi mu do 3 lat więzienia.

Auto prowadzone przez 35-latka zostało zatrzymane do kontroli w Koninie w nocy z soboty na niedzielę. Kierowca zaczął podejrzanie się zachowywać. Okazało się, że wewnątrz samochodu przewozi narkotyki. Było to blisko 45 gramów amfetaminy i nieco ponad 2 gramy marihuany.

Łapówka dla policjanta

Nie chcąc kłopotów, Łodzianin zaproponował funkcjonariuszom 10 tys. euro (42 tys. złotych) łapówki w zamian za puszczenie go wolno. Policjanci nie zgodzili się i teraz 35-latek ma na głowie kolejny problem, bowiem próba przekupienia jest w Polsce karana.

Marihuana i amfetamina

Przestępca początkowo proponował mniejsze kwoty. – Mundurowi znaleźli w jego samochodzie blisko 45 gramów amfetaminy i nieco ponad 2 gramy marihuany. Już było wiadomo, że kierowca zostanie zatrzymany, ale on sam miał inny pomysł na zakończenie kontroli. Zaproponował policjantom najpierw 2 tys., potem 5 tys., a na końcu 10 tys. euro łapówki w zamian za wypuszczenie go i zapomnienie o sprawie – mówi oficer prasowy konińskiej policji podkom. Marcin Jankowski.

Kara za narkotyki

Łodzianin twierdzi że narkotyki zakupił w Niemczech. Najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie, gdzie poczeka na rozprawę przed sądem. Grozi mu do 3 lat więzienia.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/strz