Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Znaleźli przy nim narkotyki. Próbował przekupić policjantów dając 10 tys. euro

04.04.2018 17:11
xxx wiadomosci

10 tys. euro łapówki zaproponował konińskim policjantom mieszkaniec Łodzi. 35-latek odpowie teraz za wszystko przed sądem. Grozi mu do 3 lat więzienia.

Amfetamina fot. Archiwum RadioZET.pl

Auto prowadzone przez 35-latka zostało zatrzymane do kontroli w Koninie w nocy z soboty na niedzielę. Kierowca zaczął podejrzanie się zachowywać. Okazało się, że wewnątrz samochodu przewozi narkotyki. Było to blisko 45 gramów amfetaminy i nieco ponad 2 gramy marihuany.

Łapówka dla policjanta

Nie chcąc kłopotów, Łodzianin zaproponował funkcjonariuszom 10 tys. euro (42 tys. złotych) łapówki w zamian za puszczenie go wolno. Policjanci nie zgodzili się i teraz 35-latek ma na głowie kolejny problem, bowiem próba przekupienia jest w Polsce karana.

Marihuana i amfetamina

Przestępca początkowo proponował mniejsze kwoty. – Mundurowi znaleźli w jego samochodzie blisko 45 gramów amfetaminy i nieco ponad 2 gramy marihuany. Już było wiadomo, że kierowca zostanie zatrzymany, ale on sam miał inny pomysł na zakończenie kontroli. Zaproponował policjantom najpierw 2 tys., potem 5 tys., a na końcu 10 tys. euro łapówki w zamian za wypuszczenie go i zapomnienie o sprawie – mówi oficer prasowy konińskiej policji podkom. Marcin Jankowski.

Kara za narkotyki

Łodzianin twierdzi że narkotyki zakupił w Niemczech. Najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie, gdzie poczeka na rozprawę przed sądem. Grozi mu do 3 lat więzienia.

RadioZET.pl/PAP/strz

Oceń