Zamknij

Znani stają „Murem za Owsiakiem”: Weź głęboki oddech i nie rezygnuj

Redakcja
15.01.2019 12:46
owsiak murem za owsiakiem
fot. SZYMON AKSIENIONEK/Reporter

Jurek Owsiak zrezygnował z pełnienia funkcji prezesa WOŚP. Decyzję podjął po informacji o śmierci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, który podczas 27. finału Orkiestry został śmiertelnie ugodzony nożem. W sieci zawrzało. Internauci ruszyli z akcją „Murem za Owsiakiem”. O wycofanie się z rezygnacji apelują też znane polskie osobowości, wśród nich siostra Małgorzata Chmielewska czy Anna Dymna.

– Składam rezygnację z szefa fundacji, czyli z prezesa zarządu fundacji. Fundacja będzie funkcjonowała. Ale może to ułatwi także wszystkim tym, którzy nie pohamowali się, aby napisać obrzydliwe słowa w moim kierunku. Mówiłem o tym, że ta nienawiść, także w moją stronę, w stronę fundacji, grzeje od 25 lat. Przez pierwsze dwa lata nie kumali, co mogą nam zarzucić. Od 25 lat staczam boje z ludźmi, którzy tak samo mi grożą. Niestety, polski wymiar sprawiedliwości, a także policja, kompletnie sobie z tym nie daje rady – powiedział w poniedziałek podczas konferencji prasowej Jurek Owsiak.

Zobacz także

Murem za Owsiakiem

Chwilę później internauci rozpoczęli akcję, starając się wpłynąć na decyzję Owsiaka. W sieci masowo zaczęły pojawiać się wpisy oznaczone hashtagami  #MuremZaOwsiakiem i #JurekZostan. Do akcji „Murem za Owsiakiem” przyłączyli się m.in. Maja Ostaszewska, Kinga Rusin, Anja Rubik, Olga Bołądź, Natalia Kukulska, Anna Dymna, a także Radio ZET.

„Ataki na Jurka Owsiaka są w tym dramatycznym momencie bardzo okrutne oraz szkodliwe. Nie dziwię się, że Jurkowi po prostu pękło serce. Nie powinniśmy jednak pozwolić, by przestał kierować Orkiestrą. Jurek jest nam wszystkim bardzo potrzebny” – napisała w oświadczeniu Dymna.

Do Owsiaka apelowała też Janina Ochojska i siostra Małgorzata Chmielewska.

„Rozumiem doskonale Twój ból. Rozumiem, że są granice wytrzymałości. Ale proszę, weź głęboki oddech i nie rezygnuj. […] Nie teraz. Przejdziemy razem ten trudny czas” – napisała na swoim blogu siostra Chmielewska.

Z kolei arcybiskup Stanisław Gądecki skomentował, że „rezygnowanie z czynienia dobra jest nieroztropne”.

Owsiak: Jestem w rozsypce

We wtorek Jurek Owsiak pojawił się w siedzibie WOŚP w Warszawie. Jak przyznał w rozmowie z reporterką Radia ZET, „jest w rozsypce”.

– Niech się naród obudzi, jesteśmy w złym stanie, my Polacy, w niedobrym położeniu i tak się nie lubimy [...] jestem w rozsypce – powiedział.

Zobacz także

RadioZET.pl/MK