Znany dziennikarz nakręci film o pedofilii w kościele. Rozpoczął zbiórkę w internecie

Redakcja
13.02.2018 17:17
Znany dziennikarz nakręci film o pedofilii w kościele. Rozpoczął zbiórkę w internecie
fot. East News

Tomasz Sekielski rozpoczął zbiórkę pieniędzy na film dokumentalny o problemie pedofilii w kościele katolickim.By ustrzec przed zboczeńcami w sutannach – mówi dziennikarz.

O rozpoczęciu zbierania funduszy na produkcję filmu znany dziennikarz poinformował na swoim Facebooku. – Rozpoczynam zbiórkę funduszy na zrealizowanie filmu dokumentalnego o pedofilii w polskim Kościele. To temat drażliwy, temat tabu i niestety nie ma chętnych, którzy sfinansowaliby produkcję pełnometrażowego filmu dokumentalnego – czytamy.

Odważny temat

Aby ruszyły zdjęcia, potrzebne jest łącznie 450 tys. złotych. 300 tys. chciałby zebrać poprzez stronę Patronite.pl. Brakującą kwotę Sekielski planuje zebrać w inny sposób. – Ten film należy się ofiarom zwyrodnialców w sutannach – mówi dziennikarz.

Zdjęcia ruszyły

Pierwsze zdjęcia do filmu już ruszyły, jednak to dopiero początek długiej drogi. Za produkcję odpowiada należąca do Sekielskiego firma Kombinat Medialny. – Moim zdaniem musi on powstać, należy pokazać prawdę o tym, jak tuszowane są afery z księżmi pedofilami. Trzeba to zrobić dla ofiar i po to, by ustrzec inne dzieci przed zboczeńcami w sutannach. Żeby było jasne, to nie będzie film antykościelny ani tym bardziej antyreligijny, chcemy pokazać, ile zła może wyrządzić człowiek, który zszedł na złą drogę – zapewnia były reporter „Faktów” TVN i laureat licznych nagród dziennikarskich.

RadioZET.pl/Patronite.pl/Gazeta.pl/strz