Znany prezenter TVP Jacek S. z 9 zarzutami

Redakcja
21.06.2017 13:47
Znany prezenter TVP Jacek S. z 9 zarzutami
fot. Youtube

Czy znany prezenter pogody z TVP jest zamieszany w aferę reprywatyzacyjną? Jan Śpiewak ze stowarzyszenia Miasto Jest Nasze poinformował na Twitterze, że Jackowi S. postawiono aż 9 zarzutów w sprawie Śródmiejskiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Warszawie. Nazwisko znanego dziennikarza telewizyjnego figuruje na liście oskarżonych.

Jacek S. jest prezenterem pogody i prowadzącym „Panoramę” w TVP2. Zdaniem Śpiewaka, Jacek S. usłyszał już 9 zarzutów. Sam Jacek S. spytany przez dziennikarzy „Faktu” o tę sprawę, stwierdził, że nic na ten temat nie wie, jednak jego nazwisko figuruje na liście oskarżonych.

Kilkukrotnie próbowaliśmy skontaktować się z Jackiem S. aby spytać o kometnarz, jednak nie odebrał od nas telefonu.

Dziesiątki zarzutów, wielu oskarżonych

Jak podaje portal Wawalove, poza Jackiem S. zarzuty usłyszeli też trzej członkowie zarządu Spółdzielni, tj. Krystyna R. - 30 zarzutów, Agnieszka Ch. – 4 zarzuty i Władysław Ś. – 2.

 Członkowie poprzedniego zarządu mają 64 zarzuty. Dotyczą one działania na szkodę spółdzielni i fałszowanie dokumentów. Stary zarząd doprowadził do celowego zadłużenia spółdzielni i na tej podstawie wyprowadzał pieniądze. Już prawie oddali działki pod wieżowiec jednej z firm na poczet wirtualnego długu. Poza tym księgowa miała przenieść na siebie własność lokalu usługowego przy ul. Jana Pawła II a z rachunku powierniczego, który prowadził jeden z mecenasów spółdzielni, zniknęły 2 mln złotych. To ile pieniędzy zostało wyprowadzonych, nawet ciężko jest oszacować. To pieniądze rzędu kilkudziesięciu milionów złotych – mówił Jan Śpiewak w rozmowie z dziennikarzem „Faktu”.

Nad Polskę nadciąga fala upałów:

Zobacz także

RadioZET.pl/Wawalove/Fakt/strz