Znany spiker radiowy ciężko chory. Możemy pomóc!

Redakcja
16.01.2019 16:27
Znany spiker radiowy ciężko chory. Możemy pomóc!
fot. pomagam.pl

Słynny lektor, spiker radiowy i prezenter – Janusz Kozioł – walczy z ciężką chorobą. Mężczyzna zmaga się ze stwardnieniem zanikowym bocznym opuszkowym (SLA). W Internecie trwa zbiórka, dzięki której można pomóc spikerowi uzbierać niezbędne środki na leki i specjalistyczną opiekę.

"Nazywam się Janusz Kozioł, z dokumentów Włodzimierz, ale od zawsze Janusz. Od 40 lat wykonuję zawód lektora, spikera radiowego i prezentera” – czytamy na platformie pomagam.pl.

Zobacz także

Schorzenie zaatakowało popularnego lektora trzy lata temu. Zanim postawiono ostateczną diagnozę, lekarze długo nie mieli jasności co do przyczyn pogarszającego się stanu zdrowia mężczyzny. W końcu ustalono, że jest to SLA – stwardnienie zanikowe boczne opuszkowe. Niestety, na chorobę tą nie ma lekarstwa.

Czym jest stwardnienie boczne zanikowe? Kliknij w ten ;link i dowiedz się więcej

Schorzenie atakuje narząd nerwowy, uszkadzając funkcje oddechowe.

Ponadto Janusz Kozioł dwa lata temu musiał porzucić swój ukochany zawód – zaczęły się wówczas kłopoty z mową.

Obecnie, mężczyzna znajduje się poważnym stanie. SLA się nasiliło i Janusz Kozioł ma kłopoty także z przyjmowaniem pokarmów oraz oddychaniem.

"Odchodzę, ale wciąż liczę na cud"

"Proszę, pomóż. Trwa walka o każdy oddech.  Potrzebne są leki i specjalistyczna opieka całodobowa" – napisano w poruszającym komunikacie.

Zobacz także

"Odchodzę, ale wciąż liczę na cud... Czytał Janusz Kozioł" – czytamy w przejmującym ogłoszeniu.

Zobacz także

Internauci stanęli na wysokości zadania. Jak informuje Gazeta Wyborcza, udało się uzbierać już ponad 100 tysięcy złotych.

Aby wpłacić pieniądze na pomoc medyczną dla słynnego lektora i spikera, wystarczy kliknąć w ten link. Przekieruje on na platformę pomagam.pl, gdzie prowadzona jest zbiórka.

RadioZET/pomagam.pl/JZ