Zamknij

Przerażające odkrycie obok Urzędu Skarbowego. Ludzki płód na trawniku

24.08.2019 12:00
Przerażające odkrycie obok Urzędu Skarbowego. Ludzki płód na trawniku
fot. Tomasz Jastrzebowski/REPORTER

W miejscowości Żnin (województwo kujawsko-pomorskie), na trawniku w okolicach Urzędu Skarbowego przypadkowy przechodzień znalazł ludzki płód. W sprawie wszczęto śledztwo.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

O tragicznym znalezisku poinformował Express Bydgoski. Do znalezienia płodu miało dojść w środę, 21 sierpnia. Zgłoszenie wpłynęło do żnińskiej Komendy Powiatowej Policji około godziny 20.11.

Zobacz także

Płód leżał na trwaniku, niedaleko urzędu

Osoba, przechodząca niedaleko żnińskiego Urzędu Skarbowego, zauważyła leżący na trawniku, ludzki płód. Przechodzień wezwał policję. Funkcjonariusze potwierdzili, że to ludzki zarodek wielkości około 7-8 centymetrów.

Zobacz także

Jak przekazał w rozmowie z Expressem Bydgoskim Artur Kędzierski z KPP w Żninie, "przeprowadzone na miejscu czynności nie pozwoliły na ujawnienie sprawcy lub sprawców tego czynu”.

Zobacz także

- Decyzją prokuratora, płód zabezpieczono, by przeprowadzić badania w Zakładzie Medycyny Sądowej w Bydgoszczy – dodał policjant.

W sprawie zostało wszczęte śledztwo, które ustalić ma przyczyny i okoliczności zdarzenia. Płód został zabezpieczony do wykonana sekcji. Pobrano również materiał DNA, na podstawie którego można będzie ustalić kobietę, która była w ciąży. Jak podkreślono, rozmiar zarodka wskazuje na jej wczesny etap.

O dalszym przebiegu sprawy ma decydować  Prokuratura Rejonowa w Szubinie, oddział zamiejscowy w Żninie

RadioZET.pl/Express Bydgoski