Zdewastował autem piłkarskie boisko. Powód? Chęć kręcenia „bączków”

Redakcja
23.11.2018 15:35
Zdewastował autem piłkarskie boisko. Powód? Chęć kręcenia „bączków”
fot. PolicjaGlogow

20-letni wandal zniszczył boisko piłkarskie klubu LZS Czerna (Dolnośląskie). Mężczyzna wjechał na murawę samochodem, bo chciał poćwiczyć kręcenie tzw. bączków. Wszystko zarejestrował telefonem komórkowym jego kolega. Klub wycenił straty na 50 tys. zł.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Policjanci zostali powiadomieniu o zniszczeniu boiska piłkarskiego na terenie miejscowości Czerna w gminie Żukowice. Boisko należy do miejscowego klubu piłkarskiego LZS Czerna.

Zobacz także

Jak się okazało, za sytuacją stał 20-letni mieszkaniec Nowej Soli. Mężczyzna wjechał na boisko samochodem i uszkodził murawę, kręcąc tzw. bączki. Uszkodzenia zamieniły murawę boiska w zryty śladami opon plac. Klub wycenił, że koszty przywrócenia murawy do poprzedniego stanu mogą wynieść nawet 50 000 złotych.

Na telefonie komórkowym 20-latka znaleziono nagranie wideo przedstawiające całe zdarzenie. Materiał nakręcił jego kolega, który komentował również wyczyny kierowcy bmw. Podejrzany, tłumacząc swoje postępowanie, twierdził, że chciał potrenować poślizgi.

Mężczyzna przyznał się do przestępstwa. Za uszkodzenie mienia sprawcy grozi kara pozbawienia wolności nawet do lat 5. Musi się liczyć z pokryciem kosztów naprawy boiska. Policjanci na poczet przyszłych kara zabezpieczyli jego auto o wartości 10 000 złotych.

RadioZET.pl/PolicjaGlogow/BM