Zamknij

Tragiczny finał pożaru na polu uprawnym. "Zaczął gasić płomienie"

27.07.2022 14:25

Tragedia w Lubelskiem. Nie żyje 50-latek, który chciał ugasić płonące zboże na polu uprawnym w Zofijówce (pow. łukowski). Mężczyzna doznał rozległych poparzeń. Sprawę wyjaśnia prokuratura.

karetka
fot. Przemyslaw Ziemacki/East News (zdjęcie ilustracyjne)

Do wypadku doszło we wtorek po południu. Jak poinformował w środę aspirant sztabowy Marcin Józwik z Komendy Powiatowej Policji w Łukowie, policja została powiadomiona o pożarze zboża i bel słomy na polu uprawnym w miejscowości Zofijówka.

Pożar w Zofijówce. Nie żyje 50-latek, który próbował go ugasić

- Policjanci, którzy przyjechali na miejsce, ustalili, że 50-latek wraz ze swoją matką przyjechał na pole zaprzęgiem konnym. Czekali na kombajn, którym miało być wykoszone ich zboże - przekazał.

Dodał, że "w pewnym momencie kobieta zauważyła rozprzestrzeniający się po polu ogień". Mężczyzna zaczął gasić płomienie, jednak w tym czasie ogień zajął też jego odzież.

Na pomoc przybiegli mieszkający w pobliżu sąsiedzi, kocami próbowali ugasić palące się na 50-latku ubranie - wyjaśnił policjant.

Mężczyzna doznał rozległych poparzeń ciała i nieprzytomny został przetransportowany śmigłowcem do specjalistycznego szpitala, gdzie zmarł.

Policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Łukowie ustalają przyczyny wypadku.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/PAP - Agnieszka Gorczyca