Zamknij

Dla żartu porwali człowieka, a potem poszli z nim na drinka

Redakcja
04.04.2018 08:06
Porywacz
fot. Pixabay

Dzień wcześniej zaplanowali porwanie i w piątek po 14.00 pojawili się w jednym z biur w centrum miasta. Odziany w kominiarkę porywacz i jego kompan uprowadzili z pracy 24-latka po to, aby chwilę później napić się z nim drinka — czytamy w komunikacie policji.

Reakcja współpracowników „porwanego” mężczyzny mogła być tylko jedna. Błyskawicznie wezwali policję, a funkcjonariusze zdemaskowali żartownisiów.

Nie chciało mu się pracować, więc dał się porwać

Zagłosuj

Czy polska policja jest skuteczna?

Liczba głosów:

Według zgłoszenia odebranego przez policjantów w biurze w centrum Żor pojawił się zamaskowany mężczyzna. Krzycząc, miał uprowadzić jednego z pracowników. „Porywacz” miał też pomocnika, który czekał na niego przed wejściem do firmy.

— Mundurowi natychmiast zaangażowali się w poszukiwania i już niebawem okazało się, że całe zajście było skrzętnie zaplanowanym żartem, który wymyślili dzień wcześniej koledzy ze szkolnej ławki. Trzech 24-latków umówiło się na portalu społecznościowym, że w piątek po południu sfingują porwanie po to, aby razem wyskoczyć do lokalu... Jak zaplanowali, tak uczynili i po udanym, ich zdaniem, przedstawieniu, zasiedli przy drinku — poinformowała KWP w Katowicach.

Niestety, pomysłową biesiadę przerwali im jednak kryminalni, którzy znienacka pojawili się tam i sprowadzili spragnionych żartu mężczyzn do komendy.

Inni „porwani” dla żartu

Podobny pomysł miała 13-letnia Laura z Wałcza, która twierdziła, że została porwana. Dziewczyna zadzwoniła pod przypadkowy numer z telefonu znajomej swojej mamy — powiedziała, że została wciągnięta do auta i że potrzebuje pomocy.

W Kutnie dwóch mężczyzn wysiadło z samochodu i wepchnęło kobietę do auta. Samochód odjechał z piskiem opon. Zdarzenie zauważył jeden z mieszkańców Kutna, który zawiadomił policję. Nie wiedział, że porwanie... to żart. Zainscenizowanie porwania wymyślił chłopak dziewiętnastolatki. Para pokłóciła się i ten żart miał być sposobem na poprawę sytuacji.

RadioZET.pl/policja/maal