Zamknij

Dziadek wykorzystał seksualnie wnuczkę. Wcześniej zgwałcił córkę

Redakcja
03.01.2019 10:03
Dziadek wykorzystał seksualnie wnuczkę. Wcześniej zgwałcił córkę
fot. Shutterstock

Przerażająca historia z Żor w województwie śląskim. 58-latek został oskarżony o “obcowanie płciowe” z 12-letnią wnuczką. W latach 90 miał zgwałcić swoją córkę. 

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz dogrupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

W nocy z 30 czerwca na 1 lipca 2018 pijany 58-latek zakradł się pokoju swojej wnuczki i wykorzystał ją seksualnie. Dziewczynka przyjechała do domu swoich dziadków na wakacje. Z dotychczasowych ustaleń śledczych wynika, że w łóżku dziewczynki doszło do penetracji, podczas której ''dziecko się obudziło i przerażone uciekło do babci''.

Rodzice dziewczynki zawiadomili o przestępstwie policję. Mężczyzna trafił do aresztu. 

- Nie informujemy o sprawie, że względu na dobro pokrzywdzonej i drastyczny charakter sprawy. Mężczyzna dostał zarzut wykorzystania seksualnego nieletniej i zmuszenia jej do poddania się innym czynnościom seksualnym – mówi ''DZ'' prokurator Edyta Hraciuk-Tomecka z prokuratury rejonowej w Żorach. 58-latek został poddany badaniom psychiatrycznym. W chwili popełniania przestępstwa był poczytalny. 

Zobacz także

Jak ustalił ''Dziennik Zachodni'', 58-latek w latach 90 miał zgwałcić swoją córkę. Śledczy postanowili umorzyć sprawę ze względu na przedawnienie. 

RadioZET.pl/Dziennik Zachodni/DG