Zamknij

Ewakuacja szkoły w Żorach. Odkryto pocisk moździerzowy

28.10.2019 11:55
Ewakuacja szkoły w Żorach
fot. Google Street View

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 6 w Żorach (woj. śląskie) został w poniedziałek rano ewakuowany po tym, jak prowadzący prace ziemne robotnicy znaleźli duży pocisk moździerzowy - poinformowała asp. sztabowy Kamila Siedlarz z żorskiej policji. Saperzy zdołali już jednak usunąć pocisk. 

Rano, po znalezieniu niewybuchu ewakuowano ponad 100 osób przebywających w placówce, w tym 80 dzieci.

Jak podała żorska policja, w szkole będącej w trakcie rozbudowy, po godz. 8 pracownicy firmy wykonującej prace ziemne natknęli się na pocisk moździerzowy kalibru 82 mm, pochodzący najprawdopodobniej z czasu II wojny światowej. Ewakuowano 80 dzieci – w tym 43 przedszkolaki, a także 16 pracowników szkoły, 18 pracowników firmy zewnętrznej, a także mieszkankę pobliskiego domu.

Zawiadomiono saperów z gliwickiej jednostki wojskowej, którzy przed godz. 11 zabrali niewybuch.Jak poinformowała Anna Ujma z Urzędu Miasta w Żorach, pracownicy zespołu szkolno-przedszkolnego bezpośrednio po ewakuacji kontaktowali się z rodzicami dzieci, prosząc o ich odebranie. Starsze dzieci przebywały na boisku, młodsze umieszczono w salkach katechetycznych pobliskiej parafii.

RadioZET.pl/PAP