Pysk owinięty taśmą, na szyi plastikowa opaska. Skatowany pies znaleziony w kontenerze

Redakcja
30.05.2017 11:45
Pysk owinięty taśmą, na szyi plastikowa opaska. Skatowany pies znaleziony w kontenerze
fot. Policja Śląska

Tragiczne znalezisko wpadło w ręce śląskiej policji. Funkcjonariusze dostali zgłoszenie, że w kontenerze na odzież używaną znaleziono psa. Szyję miał zaciśniętą przy pomocy plastikowej opaski, a pysk owinięty taśmą samoprzylepną. Kiedy patrol pojawił się na miejscu, potwierdziła się smutna wiadomość: zwierzę nie żyło. Policja prosi o pomoc w znalezieniu sprawcy.

Zgłoszenie odebrano we wtorek tuż po godzinie 8:00. Dotyczyło osiedla przy Powstańców Śląskich w Żorach. Według wstępnych ustaleń śledczych psa znaleźli pracownicy opróżniający kontenery z używaną odzieżą. Sytuacja miała miejsce przy bloku nr 7. 

Jak podają śledczy martwy pies miał na szyi zaciśniętą plastikową opaskę i owinięty taśmą samoprzylepną pysk. Niestety zwierzę nie było w żaden sposób oznakowane. O skatowaniu psa wie już prokuratura, a także organizacja zajmująca się ochroną zwierząt.

Na razie niewiele wiadomo zarówno o samej tragedii, jak i o sprawcy. 

Śledczy apelują o pomoc. Każda osoba, która posiada jakiekolwiek informacje o okolicznościach zdarzenia, właścicielu psa oraz odpowiedzialnego za zabicie psa, proszona jest o kontakt.

Numer telefonu kontaktowego: 32 47 88 200, 32 47 88 271. Można też kontaktować się mailowo: kamila.siedlarz@zory.ka.policja.gov.pl lub tomasz.kania@zory.ka.policja.gov.pl.

RadioZET.pl/Żory Policja/KM