Zamknij

To oficjalne – startuje ogólnopolska akcja protestacyjna nauczycieli!

Redakcja
18.12.2018 14:04
To oficjalne – startuje ogólnopolska akcja protestacyjna nauczycieli!
fot. Shutterstock

„Rozpoczynamy ogólnopolską akcję protestacyjną” – zapowiedział we wtorek prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego Sławomir Broniarz. Dodał, że związek popiera działania nauczycieli, którzy udają się na zwolnienia lekarskie. Tzw. belferska grypa powoli zaczyna paraliżować pracę w szkołach i przedszkolach w Polsce.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

– Tak dalej być nie może – skomentował sytuację nauczycieli prezes ZNP Sławomir Broniarz.

Zarząd główny Związku Nauczycielstwa Polskiego zebrał się we wtorek, by rozmawiać o sytuacji w oświacie. W przerwie poinformowano o rozpoczęciu ogólnopolskiej akcji protestacyjnej.

– Popieramy działania nauczycieli, którzy w trosce o swoje i uczniów zdrowie udają się na zwolnienia lekarskie – mówił Broniarz.

Zobacz także

Jak dodał, ZNP chce rozmawiać w tej sprawie z Ministerstwem Edukacji Narodowej. Zapowiedział też, że od efektu tych rozmów zależą dalsze działania Związku. Według ZNP pensje w oświacie powinny wzrosnąć o minimum 1000 zł na etat.

– Te rozmowy, do których zapraszamy zarówno pana premiera, jak i panią minister edukacji narodowej, zostały zaplanowane na 8 stycznia – ogłosił prezes Broniarz.

Moment kulminacyjny protestu będzie jednak do końca utrzymywany w tajemnicy. Chodzi o to, żeby MEN i kuratorzy „nie zastraszali” nauczycieli.

DusEH6EXgAIYE0T.jpg large

Od poniedziałku, ze względu na oddolny strajk nauczycieli, niektóre placówki oświatowe muszą odwoływać lekcje i zmieniać plany zajęć.

Zobacz także

Są szkoły, gdzie 75% nauczycieli jest na zwolnieniu lekarskim. To m.in. SP340 w Warszawie i SP27 w Gdańsku.

RadioZET.pl/PAP/JŚ