Zamknij

Związkowiec proponował 14-latce seks. Sąd w Tychach uniewinnił go

Redakcja
14.06.2018 19:03
Rozprawa
fot. Dziennik Zachodni

Kontrowersyjny wyrok sądu w Tychach. Mężczyzna złapany przez tzw. łowców pedofilów na tym, jak umówił się na spotkanie z 14-latką, został uniewinniony przez sąd. „Niewielu z nas jest bez skazy” – usłyszeli zebrani na sali sądowej.

Kolorytu całej sprawie nadaje fakt, że złapanym w zasadzkę mężczyzną jest Franciszek G., znany związkowiec Sierpnia’80. Został aresztowany i usłyszał zarzuty propozycji obcowania płciowego lub poddania się innej czynności seksualnej osobie podającej się za 14-letnią dziewczynę.

Łowcy pedofilów w Tychach

Franciszek G. przyznał się do wszystkiego i złożył wniosek o dobrowolne poddanie się karze. Wniosek nie trafił jednak do sądu, gdyż prokurator stwierdził, że nie powinno dojść do skazania bez rozprawy, mówiąc, że „ze względu na charakter tego czynu w takiej sytuacji cele postępowania nie zostaną osiągnięte” — podaje „Dziennik Zachodni”.

Związkowiec Sierpnia’80

Śledztwo wykazało, że oskarżony skazany był już wcześniej za znęcanie się nad rodziną. Sąd postanowił jednak uniewinnić go za umawianie się z 14-latką. – Pan Franciszek nie jest osobą kryształową, ale niewielu z nas jest bez skazy – mówił sędzia sądu rejonowego w Tychach, Marcin Chrobak.

Zagłosuj

Uważasz, że zaostrzenie prawa karnego zmniejszyłoby w Polsce liczbę przestępstw?

Liczba głosów:

RadioZET.pl/Dziennik Zachodni/TVP Info/strz