Zamknij

Leśniczy bohater! Ocalił niedźwiadki przed watahą wilków [WIDEO]

Redakcja
25.12.2017 18:32
Las
fot. Facebook/Nadleśnictwo Baligród

Bohaterskiego wyczynu dokonał leśniczy z Podkarpacia. Nagrywając stado małych niedźwiadków wraz z mamą, zauważył jak atakuje ich wataha wilków. Na szczęście w porę zainterweniował i drapieżniki natychmiast uciekły.

Do zdarzenia doszło na terenie Nadleśnictwa Baligród niedaleko Leska na Podkarpaciu. Pan Kazimierz wybrał się tam na inspekcję. Gdy zauważył trzy niedźwiedzie - mamę z małymi - postanowił nagrać ich spacer. Kamera zarejestrowała jednak coś niebezpiecznego - watahę wilków, która zaskoczyła niedźwiadki.

Leśniczy nie stał jednak bezczynnie. Gdy wilki zbliżały się do niedźwiadków, krzyknął: "Nie! Zostawcie je!" A że głos ma naprawdę donośny, to spłoszone drapieżniki natychmiast się wycofały:

Nadleśnictwo Baligórd opublikowało całe nagranie na swoim profilu na Facebooku. Okrasiło je cytatem z pana Kazimierza: "Bywa, że czasem trzeba opowiedzieć się po jednej ze stron".

Gratulacje i uznanie

Panu Kazimierzowi pogratulowali w komentarzach internauci. Pochwalił go także Krzysztof Trębski z Generalnego Dyrekcji Lasów Państwowych, który również opublikował filmik na swoim profilu na Twitterze:

RadioZET.pl/Facebook/Twitter/MP