Zamknij

Zwłoki 18-latki na terenie dawnego szpitala. Prokuratura bada sprawę

17.09.2019 11:14
Zwłoki 18-latki na terenie dawnego szpitala. Prokuratura bada sprawę
fot. Tomasz Jastrzebowski/REPORTER

Zwłoki 18-letniej kobiety zostały znalezione w niedzielę, około godziny 17.30. Zauważył je przypadkowy przechodzień. Znajdowały się na terenie dawnego szpitala Stalownik, przy ulicy Stalowej w Bielsku-Białej.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

O sprawie zawiadomiono policję, która natychmiast wysłała na wskazane miejsce patrol. Funkcjonariusze po przybyciu na teren dawnej placówki medycznej potwierdzili tragiczne odkrycie. W sprawę włączyła się prokuratura oraz zespół dochodzeniowo-śledczy policji. Jak wcześniej mówił w rozmowie z portalem beskidzka24.pl Roman Szybiak z Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej, policja obecnie ustala okoliczności, w jakich nastąpił zgon 18-letniej mieszkanki Bielska. Decyzją prokuratury zostanie wykonana sekcja zwłok kobiety.

Zobacz także

Przyczyną upadek z wysokości?

Jak z kolei informują we wtorek lokalne media, policja ustaliła prawdopodobną przyczynę śmierci 18-latki.

Zobacz także

– Prawdopodobną przyczyną śmierci 18-letniej bielszczanki był upadek z dużej wysokości – powiedział dziennikarzom portalu bielskobiala.naszemiasto.pl Roman Szybiak.

Dawny szpital Stalownik

Stalownik to budynek starego szpitala. Wybudowany został w latach 60. ubiegłego wieku – pod nazwą „Specjalistyczny Szpital Miejski Stalownik”. Przez wiele lat przyjmował chorych, jednak po jakimś czasie zamknięto go na rzecz nowopowstałego, nowoczesnego Szpitala Wojewódzkiego pod Szyndzielnią – informuje naszemiasto.pl. Należy również zwrócić uwagę na fakt, że budynek wraz z należącym do niego terenem prywatnym został jakiś czas później sprzedany inwestorom. Wtedy rozpoczął się szereg problemów związanych z nową inwestycją. Pojawiły się komplikacje z nadzorem budowlanym, brak należytego zabezpieczenia budowy. Jak podkreśla naszemiasto.pl, podjęto nawet kroki do rozbiórki budowli bez odpowiednich zezwoleń.

Zobacz także

RadioZET.pl/bielskobiala.naszemiasto.pl/beskidzka24.pl