Zamknij

Zwłoki 30-latka w chatce pod Śnieżnikiem. Ciało sprowadzano kilkanaście godzin

18.01.2021 18:18
Zwłoki 30-latka
fot. Adrian Slazok/REPORTER (zdjęcie poglądowe)

Zwłoki około 30-letniego mężczyzny zostały znalezione w położonej w masywie Śnieżnika (1423 m n.p.m.) chatce pod tym szczytem – popularnym wśród turystów miejscu schronienia w Sudetach Wschodnich.

Zwłoki 30-latka znalezione w chatce pod Śnieżnikiem. Z nieoficjalnych ustaleń Polskiej Agencji Prasowej wynika, że mężczyzna zmarł nagle. PAP poprosiła o więcej informacji podinsp. Wiolettę Martuszewską, rzeczniczkę Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku.

Nie są znane przyczyny śmierci mężczyzny. Ma to wyjaśnić postępowanie prowadzone przez Prokuraturę Rejonową w Bystrzycy Kłodzkiej 

podinsp. Wioletta Martuszewska, KPP Kłodzko

Ratownicy Sudeckiej Grupy GOPR przekazali w poniedziałek, że niedzielna akcja sprowadzenia zwłok mężczyzny z chatki pod Śnieżnikiem trwała kilkanaście godzin.

"Znaczne ilości świeżego śniegu, a także trudno dostępny teren, na którym położna jest Chatka, wymagały zaangażowania do działań ponad 15 ratowników. Wyprawa rozpoczęła się ok. godziny 9.30, zaś ostatnie związane z nią działania zakończyły się po godzinie 22" - napisali ratownicy na profilu Sudeckiej Grupy GOPR.

RadioZET.pl/PAP/Facebook