Zamknij

Zwłoki małżeństwa lekarzy w jeziorze. Prokuratura wszczęła śledztwo

01.12.2020 07:55
Jezioro Zwiniarz
fot. Jezioro Zwiniarz/Agencja SE/East News

Iławska prokuratura wszczęła w poniedziałek śledztwo w sprawie śmierci dwojga osób, których ciała odnaleziono w sobotę w jeziorze Zwiniarz (woj. warmińsko-mazurskie). To małżeństwo z Iławy, znani miejscowi lekarze. Najprawdopodobniej wypłynęli na ryby i utonęli.

Zwłoki małżeństwa lekarzy w jeziorze Zwiniarz (woj. warmińsko mazurskie). Jak poinformował prokurator rejonowy w Iławie Jan Wierzbicki, śledztwo wszczęto z art. 155 k.k., czyli nieumyślnego spowodowania śmierci. Zaznaczył, że jest to typowa, robocza kwalifikacja prawna przy tego typu sprawach.

Zwłoki małżeństwa lekarzy w jeziorze Zwiniarz

- Nie mamy żadnych świadków tego zdarzenia. Zakładamy, że był to nieszczęśliwy wypadek i doszło do utonięcia, ale dopiero zaplanowana na wtorek sekcja zwłok i być może dalsze czynności wskażą, czy rzeczywiście tak było - dodał w rozmowie z Polską Agencją Prasową.

O zaginięciu małżonków z Iławy - o którym pisaliśmy w niedzielę na RadioZET.pl - powiadomił policję w sobotę przed godz. 20 ich znajomy. Był zaniepokojony, że po pójściu nad wodę długo nie wracają do swojego domu nad jeziorem i nie ma z nimi kontaktu. Wszczęto akcję poszukiwawczą.

Zobacz także

W garażu brakowało łódki wiosłowej. Z relacji rodziny wynikało, że małżonkowie wcześniej mówili, iż planują wypłynąć na jezioro, by powędkować. Wieczorem na jeziorze, uczestniczący w akcji ratunkowej strażacy odnaleźli wywróconą łódkę, a w wodzie ciała mężczyzny i kobiety. Jedno tuż przy brzegu, drugie nieco dalej.

Zmarli to znani i cenieni w Iławie lekarze. Obydwoje byli w wieku 67 lat. Mieszkańcy miasta są poruszeni ich śmiercią. Przyczyny i okoliczności tej tragedii ma wyjaśnić prokuratorskie śledztwo.

Chcesz otrzymywać więcej takich informacji? Śledź Kronikę Kryminalną Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/PAP