Zamknij

Zwłoki mężczyzny w śmieciarce. Sekcja wykazała, że żył, zanim się w niej znalazł

Redakcja
01.03.2019 09:03
Zwłoki mężczyzny w śmieciarce. Sekcja wykazała, że żył, zanim się w niej znalazł
fot. Polska Press/East News

O sprawie pisaliśmy na RadioZET.pl. We wtorek rano pracownicy jednej z poznańskich firm wywożących śmieci odkryli w śmieciarce ciało mężczyzny. Znaleźli je w trakcie procesu prasowania odpadów. Natychmiast zaalarmowali policję, sprawą zajęła się także prokuratura. Wiele wskazywało na to, że był to człowiek bezdomny.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Czwartkowa sekcja zwłok mężczyzny wykazała, że żył, zanim trafił do wnętrza maszyny. Zmarł wskutek obrażeń odniesionych w trakcie prasowania śmieci.

„Przyczyną śmierci były obrażenia spowodowane przez prasę”

Jak podaje „Głos Wielkopolski”, ciało zostało zauważone przez pracowników dopiero po uruchomieniu mechanizmu zgniatającego odpadki.

Zobacz także

Tożsamość mężczyzny ustalono w środę. Natomiast o wynikach czwartkowej sekcji zwłok poinformowało Radio Poznań.

Zobacz także

– Przyczyną śmierci były obrażenia spowodowane przez prasę, znajdującą się w tej śmieciarce – przekazał w rozmowie z dziennikarzami Radia Poznań rzecznik prasowy poznańskiej Prokuratury Okręgowej, Michał Smętkowski. Jak dodał, badanie nie wskazywało na udział innych osób w tragicznym zdarzeniu. Według informacji przedstawionych przez prokuraturę mężczyzna przebywał w śmietniku około trzech tygodni.

Zobacz także

– Był osobą bezdomną i tam mieszkał. Prawdopodobnie położył się spać do kontenera z makulaturą, żeby było mu cieplej – stwierdził rzecznik.

RadioZET/Radio Poznań/Głos Wielkopolski/JZ