Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Zwłoki mężczyzny w śmieciarce. Sekcja wykazała, że żył, zanim się w niej znalazł

01.03.2019 09:03
xxx wiadomosci

O sprawie pisaliśmy na RadioZET.pl. We wtorek rano pracownicy jednej z poznańskich firm wywożących śmieci odkryli w śmieciarce ciało mężczyzny. Znaleźli je w trakcie procesu prasowania odpadów. Natychmiast zaalarmowali policję, sprawą zajęła się także prokuratura. Wiele wskazywało na to, że był to człowiek bezdomny.

Zwłoki mężczyzny w śmieciarce. Sekcja wykazała, że żył, zanim się w niej znalazł fot. Polska Press/East News

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Czwartkowa sekcja zwłok mężczyzny wykazała, że żył, zanim trafił do wnętrza maszyny. Zmarł wskutek obrażeń odniesionych w trakcie prasowania śmieci.

„Przyczyną śmierci były obrażenia spowodowane przez prasę”

Jak podaje „Głos Wielkopolski”, ciało zostało zauważone przez pracowników dopiero po uruchomieniu mechanizmu zgniatającego odpadki.

Tożsamość mężczyzny ustalono w środę. Natomiast o wynikach czwartkowej sekcji zwłok poinformowało Radio Poznań.

– Przyczyną śmierci były obrażenia spowodowane przez prasę, znajdującą się w tej śmieciarce – przekazał w rozmowie z dziennikarzami Radia Poznań rzecznik prasowy poznańskiej Prokuratury Okręgowej, Michał Smętkowski. Jak dodał, badanie nie wskazywało na udział innych osób w tragicznym zdarzeniu. Według informacji przedstawionych przez prokuraturę mężczyzna przebywał w śmietniku około trzech tygodni.

– Był osobą bezdomną i tam mieszkał. Prawdopodobnie położył się spać do kontenera z makulaturą, żeby było mu cieplej – stwierdził rzecznik.

RadioZET/Radio Poznań/Głos Wielkopolski/JZ

Oceń