Zamknij

Zwłoki na terenie stanu wyjątkowego. Policja odnalazła ciało 24-latka

14.10.2021 13:56
Stan wyjątkowy
fot. ilustracyjne. TOMASZ MATUSZKIEWICZ / SUPER EXP/AGENCJA SE/East News

Załoga policyjnego śmigłowca odkryła zwłoki młodego mężczyzny na terenie objętym stanem wyjątkowym. Ciało znajdowało się na polu. 

Zwłoki znaleziono w pobliżu Klimówki. Tragicznego odkrycia dokonała w środę (13 października) załoga policyjnego śmigłowca, która patrolowała rejon objęty stanem wyjątkowym. – Wstępne ustalenia wskazują, że są to zwłoki osoby wcześniej przebywającej na terenie Białorusi, o czym świadczą zabezpieczone obok dokumenty – przekazała w komunikacie podlaska  policja

Zwłoki na terenie stanu wyjątkowego. Policja odnalazła ciało 24-latka

Przy ciele mężczyzny znaleziono białoruskie dokumenty wizowe datowane na 15 września. – Więc wszystko wskazuje na to, że ten mężczyzna w połowie września wjechał na Białoruś – powiedział PAP rzecznik podlaskiej policji Tomasz Krupa. Dodał, że z dokumentów tożsamości znalezionych przy zmarłym wynika, że jest to 24-letni Syryjczyk.

Śledztwo, w którym wyjaśniane będą okoliczności i przyczyny śmierci mężczyzny, prowadzi Prokuratura Rejonowa w Sokółce. Kierunkowo dotyczy nieumyślnego spowodowania śmierci człowieka.

Śmierć 24-letniego Syryjczyka to piąty taki przypadek przy granicy z Białorusią. Śledztwo w sprawie zgonu trzech osób prowadzi od drugiej połowy września Prokuratura Okręgowa w Suwałkach. Zwłoki znaleziono wówczas koło Gib na Suwalszczyźnie oraz w powiatach: białostockim niedaleko Gródka (obszar działania placówki SG w Bobrownikach) i sokólskim (obszar działania placówki SG w Kuźnicy).

Kilka dni później Prokuratura Rejonowa w Sokółce wszczęła śledztwo w sprawie zgonu kolejnego migranta, który pomimo reanimacji prowadzonej przez patrol oraz zespół karetki pogotowia zmarł ok. pół kilometra od granicy polsko-białoruskiej, w okolicy miejscowości Nowy Dwór.

RadioZET.pl/PAP (Sylwia Wieczeryńska, Robert Fiłończuk)