Zamknij

Zwłoki noworodka znalezione na śmietniku. Były owinięte w reklamówkę. Policja szuka matki

02.01.2022 16:34
Zwłoki noworodka na śmietniku
fot. Łódzka Policja

W Nowy Rok na jednym ze śmietników w Łodzi znaleziono zwłoki noworodka. Policja poszukuje matki dziecka. Funkcjonariusze proszą o pomoc każdego, kto ma informacje w tej sprawie.

Policja odnalazła ciało 1 stycznia około godz. 12. "Przypadkowa osoba odkryła w kontenerze pergoli śmietnikowej przy ul. Maratońskiej 39 w Łodzi zwłoki noworodka. Owinięte były w żółtą reklamówkę" - podała łódzka policja.

Dziecka nie udało się uratować. Policji nie udało się też ustalić tożsamości matki dziecka i innych osób związanych z porzuceniem noworodka. "Wszystkie osoby, które mają informacje mogące nam pomóc, prosimy o kontakt z III komisariatem w Łodzi tel. 47 841 23 50 lub 49. Zapewniamy anonimowość" - podała łódzka policja.

Sprawę śmierci dziecka bada Prokuratura Rejonowa Łódź-Polesie. Ze wstępnych ustaleń wynika, że dziecko miało odciętą pępowinę, a prawdopodobnie także uraz głowy. "Przyczyna śmierci nie została jednak ustalona. Wiadomo, że dziecko zmarło od kilku do kilkunastu godzin przed znalezieniem zwłok" - podał serwis Dzienniklodzki.pl. - Szczegóły będą znane po sądowo-lekarskiej sekcji zwłok - poinformował Krzysztof Kopania, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łodzi, cytowany przez serwis.

RadioZET.pl/Dzienniklodzki.pl

C