Zamknij

Zwłoki mężczyzny w jeziorze. Prokuratura: "Ciężkie przestępstwo kryminalne"

30.11.2021 13:51
Zwłoki w jeziorze. Prokuratura Okręgowa przejmuje śledztwo
fot. KAMIL KIEDROWSKI/REPORTER, zdj. ilustracyjne

Prokuratura Okręgowa w Słupsku przejęła śledztwo w sprawie zabójstwa 69-letniego mieszkańca gminy Bytów (Pomorskie). Zwłoki mężczyzny wyłowiono z jeziora Jeleń 15 listopada. Śledczy "z okręgu" zajmą się sprawą z uwagi na jej kryminalny charakter – prokuratura potwierdziła zabójstwo mężczyzny i nieuchwycenie sprawcy.

Zwłoki 69-latka wyłowiono z jeziora Jeleń ponad dwa tygodnie temu. Służby ustaliły, że tragicznie zmarłym był mieszkaniec Bytowa.

Już na wstępnym etapie śledztwa prokuratura poinformowała, że 69-latek był ofiarą zabójstwa. - Zatrzymano cztery osoby. Prokuratora zleciła wykonanie sekcji zwłok 69-latka – informował w rozmowie z PAP prokurator rejonowy w Bytowie Ryszard Krzemianowski.

Zwłoki w jeziorze Jeleń. "Ciężkie przestępstwo kryminalne"

Sprawa okazała się jednak poważniejsza, niż zakładano. We wtorek 30 listopada śledczy poinformowali, że postępowanie przejmuje prokuratura wyższej instancji. – Prokuratura Okręgowa w Słupsku przejęła śledztwo w sprawie zabójstwa 69-letniego mieszkańca gminy Bytów (Pomorskie) – powiedział rzecznik prokuratury Okręgowej w Słupsku Paweł Wnuk.

Prok. Wnuk zaznaczył, że śledztwo przejęła prokuratura okręgowa z uwagi na charakter przestępstwa. – Mamy do czynienia z zabójstwem, ciężkim przestępstwem kryminalnym i nieujęciem sprawcy – poinformował.

Akta sprawy trafiły z prokuratury rejonowej do okręgowej w piątek, 26 listopada. Na tym etapie śledztwa nikomu nie przedstawiono zarzutów. – Prokurator oczekuje na wyniki przeprowadzonej sekcji zwłok ofiary – powiedział PAP prok. Wnuk.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/PAP - Inga Domurat

C