Zamknij

Makabryczne odkrycie w Dunajcu. Zwłoki turysty wyłowione z rzeki

15.07.2019 10:54
Rzeka
fot. Dunajec w Szczawnicy/Wikimedia.Commons

Nie żyje turysta wyłowiony z rzeki Dunajec w okolicach Szczawnicy. Jego ciało odnaleźli inni turyści, ale pomimo szybkiego wezwania służb ratowniczych i przeprowadzenia akcji reanimacyjnej  mężczyzny nie udało się uratować. 

Jak podaje „Gazeta Krakowska”, zwłoki 43-letniego mieszkańca województwa małopolskiego wyłowiono z Dunajca w niedzielę po południu. Ciało topielca mieli zauważyć przechodnie, którzy błyskawicznie zawiadomili straż pożarną. 

Zobacz także

Gdy służby ratownicze przybyły na miejsce, podjęto próbę przeprowadzenia akcji reanimacyjnej, ale niestety mężczyzny nie udało się uratować. Nie wiadomo, czy w momencie wyłowienia jeszcze żył.

Chcesz otrzymywać więcej takich informacji? Śledź Kronikę Kryminalną Radia ZET na Facebooku

Jego tożsamość już ustalono, ponieważ miał przy sobie dokumenty. Teraz natomiast śledczy będą ustalać przyczyny oraz dokładne okoliczności śmierci mężczyzny. 

RCB ostrzega

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa opublikowało na swoim profilu na Twitterze kolejną statystykę, tym razem dotyczącą minionego weekendu. Wynika z niej, że podczas ostatnich dwóch dni utonęło w Polsce aż 6 osób.

„Pamiętajcie, że woda, nawet ta z pozoru spokojna, cały czas pozostaje nieprzewidywalnym i niebezpiecznym żywiołem. Dlatego wybierajcie strzeżone kąpieliska i nigdy nie pływajcie po alkoholu” – ostrzega RCB.

RadioZET.pl/Gazeta Krakowska/Twitter

C