Doradca Dudy krytycznie o Wałęsie, Owsiaku i Adamowiczu. ''Z wątpliwych ogniw, robi się niby anioły''

Redakcja
24.01.2019 22:58
Andrzej Zybertowicz
fot. Michal Wozniak/East News

Andrzej Zybertowicz był w czwartek gościem "Kropki nad i" w TVN24. Doradca prezydenta Andrzeja Dudy w gorzkich słowach mówił o Lechu Wałęsie, Jurku Owsiaku oraz zamordowanym prezydencie Pawle Adamowiczu. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Zybertowicz w czwartek w TVN 24 stwierdził, że w przestrzeni publicznej mamy do czynienia z mistyfikacją, w której z ''osób, których zachowanie zawiera wiele wątpliwych ogniw, robi się niby anioły''. W takim kontekście mówił o Lechu Wałęsie, Jerzym Owsiaku oraz Pawle Adamowiczu.

Zdaniem Zybertowicza, Lech Wałęsa "był płatnym donosicielem Służby Bezpieczeństwa, a ludzi, którzy mówili prawdę o jego przeszłości ciągał po sądach i chciał zniszczyć". Pytany, czy Wałęsę powinno się "wygumkować" z historii odparł: "Nikt nie może wygumkować wybitnej postaci. Zdrajcy i tyrani też mają niegumkowalne miejsce w historii". 

Doradca prezydenta stwierdził również, że ''Jerzy Owsiak upolitycznił projekt WOŚP i pozwolił zrobić z siebie oręże polityczne''. 

Zobacz także

Monika Olejnik dopytywała Andrzeja Zybertowicza, dlaczego prezydent Andrzej Duda pojechał na pogrzeb Pawła Adamowicza, "skoro, jak sugerował, pod jego skrzydłami wyrosła mafia''. 

- Pojechał, ponieważ niezależnie od tego, jak ktoś żył, była to okrutna, niezasłużona śmierć. Chciał oddać solidarność z człowiekiem, który stanął przed sądem, prawdopodobnie Bożym, i chciał się za niego pomodlić - stwierdził doradca Andrzeja Dudy. 

RadioZET.pl/TVN24/DG