Nauczyciel odpowie przed sądem za molestowanie uczennic

Redakcja
13.02.2018 10:47
Nauczyciel odpowie przed sądem za molestowanie uczennic
fot. Flickr

Były nauczyciel z ośrodka szkolno-wychowawczego w Żywcu stanie przed sądem za molestowanie trzech uczennic. Żywiecka prokurator rejonowa Agnieszka Michulec powiedziała we wtorek, że śledczy skierowali do sądu akt oskarżenia. Mężczyźnie grozi 12 lat więzienia.

Prokurator dodała, że przed sądem stanie także była dyrektor placówki. Śledczy oskarżyli ją o niedopełnienie obowiązków. Kobieta — już emerytka — miała wiedzieć o jednym ze zdarzeń, ale nie powiadomiła organów ścigania. Obecnie grozi jej kara do 3 lat więzienia.

Śledztwo w sprawie molestowania trzech uczennic w specjalnym ośrodku wychowawczym żywiecka prokuratura wszczęła wiosną ub.r. Sprawę wykryła nowa dyrekcja placówki. Do molestowania miało dojść w lutym i marcu ub.r., a możliwe, że także w 2012 r. Dopuścić się tego miał jeden z nauczycieli.

Po wszczęciu śledztwa mężczyzna usłyszał zarzuty nadużycia stosunku zależności i seksualnego wykorzystania małoletnich. Podejrzany stracił pracę w ośrodku. W czerwcu ub.r. został aresztowany.

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Żywcu prowadzi powiat żywiecki. Starostwo zapewniło, że poszkodowane osoby zostały otoczone pomocą psychologiczną.

RadioZET.pl/pap/maal