Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Nauczyciel odpowie przed sądem za molestowanie uczennic

13.02.2018 10:47
xxx wiadomosci

Były nauczyciel z ośrodka szkolno-wychowawczego w Żywcu stanie przed sądem za molestowanie trzech uczennic. Żywiecka prokurator rejonowa Agnieszka Michulec powiedziała we wtorek, że śledczy skierowali do sądu akt oskarżenia. Mężczyźnie grozi 12 lat więzienia.

Nauczyciel odpowie przed sądem za molestowanie uczennic fot. Flickr

Prokurator dodała, że przed sądem stanie także była dyrektor placówki. Śledczy oskarżyli ją o niedopełnienie obowiązków. Kobieta — już emerytka — miała wiedzieć o jednym ze zdarzeń, ale nie powiadomiła organów ścigania. Obecnie grozi jej kara do 3 lat więzienia.

Śledztwo w sprawie molestowania trzech uczennic w specjalnym ośrodku wychowawczym żywiecka prokuratura wszczęła wiosną ub.r. Sprawę wykryła nowa dyrekcja placówki. Do molestowania miało dojść w lutym i marcu ub.r., a możliwe, że także w 2012 r. Dopuścić się tego miał jeden z nauczycieli.

Po wszczęciu śledztwa mężczyzna usłyszał zarzuty nadużycia stosunku zależności i seksualnego wykorzystania małoletnich. Podejrzany stracił pracę w ośrodku. W czerwcu ub.r. został aresztowany.

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Żywcu prowadzi powiat żywiecki. Starostwo zapewniło, że poszkodowane osoby zostały otoczone pomocą psychologiczną.

RadioZET.pl/pap/maal

Oceń