Zamknij

Pijana spowodowała wypadek. Wjechała w świadka, który chciał zabrać jej kluczyki

10.06.2020 19:15
Pijana spowodowała wypadek. Wjechała w świadka, który chciał zabrać jej kluczyki
fot. PIOTR JEDZURA/REPORTER

Nawet 5 lat więzienia grozi 50-latce, która po pijanemu spowodowała kolizję drogową w Żywcu, a próbując uciekać potrąciła interweniującego świadka i uszkodziła jeszcze jeden samochód. Kobieta wsiadła za kierownicę mimo dożywotniego zakazu prowadzenia pojazdów.

Wypadek w Żywcu. Jak podał w środę zespół prasowy śląskiej policji, w niedzielę po południu dyżurny żywieckiej komendy otrzymał informację, że na ul. Kopernika najprawdopodobniej nietrzeźwa kierująca potrąciła pieszego i uciekła. Dalszą jazdę udaremnili jej inni kierowcy oraz policjanci z żywieckiej drogówki, którzy przyjechali na miejsce.

Zobacz także

Pijana kobieta uszkodziła kilka samochód i wjechała w świadka zdarzenia, który chciał zabrać jej kluczyki

Jak ustalili mundurowi, około 15 minut wcześniej 50-latka, cofając, uderzyła w inny samochód i próbowała uciec z miejsca zdarzenia. Gdy 67-letni mężczyzna, który widział całe zdarzenie, próbował zabrać jej kluczyki, ta gwałtownie przyśpieszyła, powodując upadek mężczyzny

- opisują policjanci z Żywca.

Zobacz także

Świadkami całej sytuacji byli inni kierowcy, którzy powiadomili policję oraz ruszyli za kierującą. Kobieta podczas ucieczki uszkodziła jeszcze jeden samochód.

Zobacz także

50-latka miała w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. Okazało się też, że ma dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów. Kobieta została zatrzymana i trafiła do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu usłyszała zarzut. Za popełnione przestępstwo w więzieniu może spędzić nawet 5 lat. Odpowie również za popełnione wykroczenia drogowe.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/PAP