Zamknij

Mężczyzna zabarykadował się w kamienicy naprzeciwko szkoły. Miał broń

06.12.2022 13:09

Mężczyzna zabarykadował się w kamienicy naprzeciwko Zespołu Szkół nr 10 przy ulicy Chopina w Zabrzu - przekazały lokalne media. Policja potwierdza, że otrzymała informację od CBŚP. Centralne Biuro Śledcze wydało komunikat.

CBŚP
fot. STANISLAW KOWALCZUK/East News (zdj. ilustracyjne)

Informację o akcji prowadzonej na terenie Mikulczyc potwierdził portalowi RadioZET.pl mł. asp. Sebastian Bijok z policji w Zabrzu. Jak dodał, służby pracowały rano. Rzecznik powiedział, że działania nie były prowadzone przez zabrzańskich policjantów, a oddział CBŚP. - Sytuacja w żaden sposób nie eskaluje - podsumował policjant.

Akcja CBŚP w Zabrzu. Mężczyzna zabarykadował się w kamienicy, miał broń

Wcześniej Radio Piekary przekazało, że działania służb prowadzono między godz. 8 a 10. Według lokalnych mediów chodzi o budynek naprzeciwko Zespołu Szkół nr 10 przy ulicy Chopina. Na miejscu działali policjanci, antyterroryści i negocjatorzy.

Po godzinie 12 CBŚP opublikowało w mediach społecznościowych komunikat, w którym przybliżyło szczegóły zdarzenia. Wynika z niego, że śledczy otrzymali informację na temat mężczyzny, który "może posiadać broń i może jej użyć". Do akcji przystąpili kontrterroryści SPAP w Katowicach oraz negocjatorzy Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

"W wyniku prowadzonych rozmów mężczyzna wpuścił policjantów. Obecnie wykonywane są czynności w jego miejscu zamieszkania, m.in zabezpieczane są różne jednostki broni. Z uwagi na dobro postępowania na obecnym etapie nie udzielamy bardziej szczegółowych informacji" - czytamy.

Zarówno CBŚP, jak i rzeczniczka śląskiej policji mł. insp. Aleksandra Nowara w rozmowie z PAP zdementowała pojawiające się informacje, że w mieszkaniu przetrzymywano zakładników, a lokal był zaminowany. Według niej mężczyzna otworzył policjantom po krótkiej rozmowie z negocjatorami i oddał się w ręce policjantów. Nie było potrzeby ewakuacji mieszkańców. - Katowiccy kontrterroryści brali też udział w siłowym otwarciu garażu tego mężczyzny, wyważyli w nim drzwi - dodała Nowara.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/Radio Piekary/CBŚP/PAP