Zamknij

Tragedia na szlaku w Beskidach. "Leżeli w śniegu, w rejonie chatki"

03.12.2022 15:27

Dwie osoby w stanie hipotermii zostały znalezione w sobotę przed południem na szlaku górskim w rejonie szczytu Potrójna w Beskidzie Małym – podali strażacy z Wadowic. Dyżurny komendy powiatowej PSP podał, że życia kobiety nie udało się uratować. Mężczyzna trafił do szpitala.

Beskidy. Śmierć na szlaku w górach
fot. Piotr Korczak/REPORTER, zdj. ilustracyjne

Tragedia w drodze na szczyt Potrójna (883 metry n.p.m.) w Beskidzie Małym (woj. małopolskie). Strażacy odnaleźli przemarzniętych turystów na szlaku w sobotę przed południem.

- Na miejscu pracują policjanci i prokurator. Ustalają okoliczności zdarzenia. Lekarz na miejscu stwierdził zgon kobiety. Mężczyzna został przewieziony do szpitala w stanie hipotermii – powiedział strażak z Wadowic, cytowany przez PAP.

Tragedia w Beskidach. Nie żyje kobieta

Lokalny portal informacyjny wadowiceonline.pl podał, że nieprzytomni kobieta i mężczyzna, leżeli w śniegu przy jednym ze szlaków w rejonie chatki na szczycie Potrójna w Rzykach.

W Beskidach warunki turystyczne są trudne. W wyższych partiach leży śnieg. Temperatury na szlakach są poniżej 0 st. W razie wypadku można wezwać GOPR, dzwoniąc pod bezpłatny numer telefonu alarmowego: 985 lub 601 100 300.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/PAP - Marek Szafrański/Wadowiceonline.pl