Zamknij

Matka zginęła od ciosu kluczem nastawnym. Córka prawdopodobnie nie trafi do więzienia

01.12.2022 13:30

Postępowanie karne przeciw 36-letniej mieszkance Bielska-Białej, która jest oskarżona o zabójstwo matki, może zostać umorzone - donosi portal bielsko.biała.pl. Według biegłego lekarza psychiatry kobieta była niepoczytalna w momencie popełnienia zbrodni. Prokuratura czeka jeszcze na opinię biegłego psychologa.

Sprawa 36-latki oskarżonej o zabójstwo matki może zostać umorzona
fot. Shutterstock/Sprawa 36-latki oskarżonej o zabójstwo matki może zostać umorzona (zdj. ilustracyjne)

72-latka została zamordowana 22 września w Bielsku Białej. Oskarżona o zabójstwo jest jej 36-letnia córka. - Kobieta została znaleziona martwa przed swoim domem na terenie posesji, z urazem głowy - powiedziała wówczas TVN24 prokurator z Prokuratury Rejonowej Bielsko-Biała Północ Anna Zarychta.

Śledczy ustalili, że ofiara miała poważny uraz głowy po uderzeniu kluczem nastawnym. Córce zamordowanej kobiety postawiono zarzut zabójstwa. - Kobieta złożyła wyjaśnienia, ale z uwagi na dobro postępowania nie możemy udzielić informacji, jakiej one były treści - przekazała Zarychta. 

Bielsko-Biała. Córka podejrzana o zabójstwo matki

Kilka lat temu u 36-latki zdiagnozowano chorobę psychiczną. Leczyła się z przerwami. Obecnie jest w szpitalu w Gorzowie Wielkopolskim na obserwacji psychiatrycznej.

ZOBACZ TAKŻE: Zgłosił na policję, że "zabił żonę, a zwłoki wrzucił do rzeki". Policja odkryła prawdę

Lokalny portal bielsko.biala.pl podał, że według biegłego kobieta była niepoczytalna w momencie popełnienia zbrodni. “Jeśli nie pojawią się nowe okoliczności, to prokurator prowadzący śledztwo będzie najprawdopodobniej wnioskował o umorzenie postępowania karnego i zastosowane środka zabezpieczającego w postaci umieszczenia kobiety w zamkniętym zakładzie psychiatrycznym” - informuje bielsko.biala.pl. 

Rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Bielsku-Białej – Północ Agnieszka Mikulec poinformowała, że śledczy otrzymali już opinię biegłych lekarzy psychiatrów, ale konieczne jest jeszcze uzyskanie opinii biegłego psychologa. - Gdy śledczy ją otrzymają zostanie podjęta decyzja końcowa. Najprawdopodobniej zapadnie ona na przełomie roku - oświadczyła.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/TVN24/bielsko.biala.pl/"Super Express"