Zamknij

Strzały w centrum Bielska-Białej. Policja rozpoczęła obławę

28.11.2022 16:46

Policja z Bielska-Białej szuka mężczyzny, który strzelał z broni hukowej w kierunku sprzedawcy w kiosku. Napastnik zażądał wydania mu bez zapłaty zapalniczki. Gdy jej nie otrzymał, użył broni.

Policja
fot. PIOTR KAMIONKA/REPORTER

Do zdarzenia doszło w ścisłym centrum Bielska-Białej, obok kolejowego dworca głównego. Policja otrzymała zgłoszenie o napadzie o godzinie 12.50.

Bielsko-Biała. Strzały w centrum miasta

Jak ustalili śledczy, do kiosku na przystanku autobusowym wszedł mężczyzna, który zażądał od sprzedawcy za darmo zapalniczki. Ten odmówił. Między mężczyznami wywiązała się pyskówka. Obaj wyszli z kiosku. – W pewnym momencie sprawca wyciągnął pistolet hukowy i strzelił dwukrotnie w kierunku sprzedawcy, po czym uciekł – przekazała rzecznik bielskiej policji asp. szt. Katarzyna Chrobak.

Sprzedawca nie doznał żadnych obrażeń. – Dlatego przypuszczamy, że była to broń hukowa – dodała rzecznik. Policjantka powiedziała, że napastnik jest poszukiwany. Trwa obława. – To młody mężczyzna w wieku 20-25 lat. Tyle możemy w tej chwili powiedzieć – zaznaczyła policjantka.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/PAP