Zamknij

Przyczepa ciężarówki uderzyła w samochód. Trzy osoby nie żyją

06.12.2022 08:25

Trzy osoby zginęły w wypadku drogowym, do jakiego doszło we wtorek rano w miejscowości Boronów nieopodal Lublińca (Śląskie). Przyczepa samochodu ciężarowego z węglem uderzyła w auto osobowe, który znalazł się pod przyczepą. Zablokowana została droga nr 905.

Wypadek w Boronowie
fot. KPP SP w Lublińcu

Jak wynika z wtorkowej informacji Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Katowicach, zderzenie samochodu osobowego z samochodem ciężarowym nastąpiło na drodze wojewódzkiej nr 905 w Boronowie po godz. 6. rano.

- Przyczepa samochodu ciężarowego z węglem uderzyła w samochód osobowy, który znalazł się pod przyczepą. Pojazdem osobowym podróżowały trzy osoby. Lekarz stwierdził ich zgon – zrelacjonowały służby kryzysowe wojewody.

Wypadek w Boronowie. Droga jest zablokowana

Droga pomiędzy Boronowem a Olszyną została po wypadku zablokowana. Wyznaczono objazdy. Droga wojewódzka nr 905 przebiega w tej części woj. śląskiego równolegle do autostrady A1 na zachód od niej, łącząc miejscowości Herby i Piasek.

Rzecznik Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej Karol Kierzkowski poinformował, że do działań po porannym wypadku w Boronowie zadysponowano dziewięć jednostek straży pożarnej.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/PAP