Zamknij

Tragedia z udziałem busa i ciężarówki. Nie żyje jedna osoba

24.11.2022 08:51

Jedna osoba zginęła, a co najmniej siedem zostało rannych w wyniku zderzenia ciężarówki z busem w Brankowie pod Grójcem (woj. mazowieckie). Do wypadku najprawdopodobniej przyczyniły się bardzo trudne warunki pogodowe.

Wypadek
fot. Twitter/Policja Mazowsze

Do tragicznego wypadku - o którym poinformował lokalny portal echodnia.eu - doszło ok. godz. 5:45 w miejscowości Branków w powiecie grójeckim (woj. mazowieckie).

Branków. Jedna osoba zginęła w wypadku

Zderzyły się tam ciężarówka z busem, w którym podróżowali pasażerowie z Gruzji i Ukrainy. Na miejsce dotarły również zastępy straży pożarnej. Śledczy będą teraz wyjaśniać przyczyny oraz dokładne okoliczności zdarzenia.

- W busie znajdowało się 9 osób. Po przyjeździe na miejsce zdarzenia okazało się, że 8 osób zostało poszkodowanych. Niestety, jedna osoba - kobieta w wieku ok. 50 lat - nie żyje - przekazał w rozmowie z serwisem oficer dyżurny miejscowej policji.

Mazowiecka komenda wojewódzka opublikowała w mediach społecznościowych zdjęcia z miejsca wypadku. Z informacji podanych na Twitterze wynika, że obrażenia odniosło 7 osób.

Niewykluczone, że do tragedii doszło wskutek trudnych warunków pogodowych. Na południowym Mazowszu - podobnie jak w wielu innych rejonach Polski - miały bowiem miejsce intensywne opady śniegu.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/echodnia.eu/Twitter